Vladimiro Putino straipsnis JAV žiniasklaidoje: Baltijos šalys prisijungė prie TSRS abipusiu susitarimu

JAV leidinys „The National Interest“ ketvirtadienį publikavo Rusijos prezidento straipsnį, kuriame Rusijos lyderis tikina, jog 1940-tiasiais Baltijos šalys prisijungė prie TSRS abipusiu susitarimu.

Nacionaliniam saugumui skirtas leidinys publikavo esė „Tikrosios 75-ųjų Antrojo pasaulinio karo metinių pamokos“, kurios autorystė priskiriama Vladimirui Putinui. Tai ne pirmas kartas, kai Rusijos lyderio straipsnis yra publikuojamas Vakarų žiniasklaidos priemonėje.

Esė rašoma, kad sovietai Baltijos valstybes prijungė abipusiu susitarimu ir pritariant išrinktiems vietos pareigūnams. Esą tai neprieštaravo to meto tarptautinei ir valstybės teisei.

„Be to, 1939 metais Vilniaus miestas ir jo apylinkės, kurios anksčiau buvo Lenkijos dalis, buvo grąžintos Lietuvai. Baltijos respublikos SSRS sudėtyje išsaugojo valdžios organus, kalbą, buvo atstovaujamos aukštesnėse Sovietų Sąjungos struktūrose“, – rašo V.Putinas „The National Interest“.

„The National Interest“ vadovas – Dmitrijus Simesas, tyrime dėl Maskvos kišimosi į JAV prezidento rinkimus, kuris taip ir nebuvo įrodytas, minimas kaip esą turįs kontaktų su aukštais Rusijos pareigūnais. Žurnalą leidžia konservatyvus tyrimų centras „The Center for the National Interest“.

Priešinasi istorijos revizionizmui Lietuvos Seimas balandį priėmė tik jam įdomią rezoliuciją, kuria eilinį sykį pasmerkė esą Rusijos vykdomą istorinį revizionizmą ir skleidžiamą dezinformaciją bei paragino Europos Parlamentą, Vidurio Europos politikus bendrai tam priešintis. Vargu ar ši rezoliuciją buvo paminėta vakarų žiniasklaidoje, kaip aukščiau įvardytas esė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s