„Vilmorus“ apklausa: pasitikėjimas Lietuvos žiniasklaida yra pats žemiausias per visą istoriją, teismais pasitiki tik penktadalis Lietuvos gyventojų

Pasitikėjimas žiniasklaida tarp Lietuvos gyventojų yra žemiausias per visą stebėjimų istoriją nuo 1998 metų.

„Lietuvos rytas“ šeštadienį skelbiamos apklausos duomenimis, žiniasklaida birželį pasitiki tik 30,7 proc. respondentų, ir tokių yra vos 1,6 proc. punkto daugiau nei nepasitikinčių – 29,1 procento. Nuo kovo pasitikėjimas žiniasklaida sumažėjo maždaug trimis procentiniais punktais.

„Žiniasklaida šiuo metu pasiekė žemiausią pasitikėjimą nuo 1998 metų, kai mes tiriam, čia žemiausias rezultatas, vos vos arti nulio tas balansas“, – pranešė „Vilmorus“ vadovas V.Gaidys.

Sociologas taip pat teigė, kad tai yra Europos Sąjungos (ES) tendencijas atitinkanti situacija, o padėtis Lietuvoje „sensacinga buvo prieš 20 metų, kai žiniasklaida užėmė aukščiausią vietą“.

„Čia buvo daugelio metų tendencija, po truputį keitėsi procento dalys, dabar pokytis trys procentiniai punktai, bet čia buvo kokių 20 metų tendenciją mažėjanti. Šiuo metu pasiektas vidurkis ES, sensacinga buvo prieš 20 metų, kai žiniasklaida užėmė aukščiausią vietą, aukščiau nei prezidentai, Bažnyčia, bet kas“, – pažymėjo V.Gaidys.

„Tuomet pagal tą rodiklį Lietuva užėmė pirmą vietą Europoj, ten tai buvo sensacija, o dabar jau normalumo būsena, ir jei pasitikėtų (kaip anksčiau) būtų įtartina, normaliai žmonės truputį kritiškai žiūri, o pusė neigiamų-pusė teigiamų – atitinka Europą“, – kalbėjo sociologas.

Tuo tarpu nerimą kelia, pasak V.Gaidžio, duomenys, jog gyventojai nepasitiki teismais. Apklausos duomenimis, teismais pasitiki truputį daugiau už penktadalį – t.y. 22,2 proc. gyventojų, o nepasitiki – septyniais procentiniais punktais daugiau, 29,2 proc. apklaustųjų.

„Kad minusinis pasitikėjimas teismais, yra blogai, tai Rytų šalies požymis.“ – padarė išvadą V.Gaidys.

Policija šiuo metu pagal pasitikėjimą yra antroje vietoje su 68,6 proc. palankių vertinimų, o nepasitikinčiųjų yra 8,5 procentų. Ją lenkia tik ugniagesiai gelbėtojai su 89,9 proc. pasitikėjimo reitingu.

„Kažkada žmonės nepasitikėjo policija, tai Rytų šalies požymis, o policija dabar – puikiausiai, rekordinis rezultatas – 70 procentų“, – pranešė „Vilmorus“ vadovas.

Tradiciškai mažiausiai gyventojai pasitiki partijomis – 7,2 proc. apklaustųjų, o nepasitikinčiųjų yra 57,8 procento. Seimu pasitiki 10,3 proc. apklaustųjų, nepasitiki 59,7 proc. apklaustųjų.

Šalies gyventojų apklausą birželio 5–13 dienomis dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko „Vilmorus“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s