Teroristinis išpuolis Anglijoje – parke peiliu mirtinai subadyti trys žmonės, dar trys sunkiai sužeisti

Trys žmonės nužudyti, dar trys sunkiai sužeisti peiliu ginkluotam užpuolikui šeštadienį siautėjant pietinio Anglijos Redingo miesto parke, kur tuo metu laiką leido daug žmonių, pranešė pareigūnai.

Įvykio vietoje areštuotas 25 metų vyras. Žiniasklaidos pranešimuose buvo sakoma, kad tai yra imigrantas iš Libijos.

„Kovos prieš terorizmą policija gali patvirtinti, kad ataka Redinge paskelbta teroristiniu incidentu“, – sakoma vietos policijos pareiškime.

JK policijos kovos su terorizmu koordinatorius Deanas Haydonas sakė, kad išpuolio tyrimą atlieka kovos prieš terorizmą padalinio pareigūnai.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pasmerkė šį „pasibaisėtiną incidentą“. Šalies politikai pareiškė užuojautą žmonėms, nukentėjusiems per išpuolį Forberio parke istoriniame 220 tūkst. gyventojų turinčio miesto centre.

Anksčiau įvykio dieną šiame parke vyko protestas „Black Lives Matter“ („Juodųjų gyvybės svarbios“).

Sekmadienį į parką vedančios gatvės buvo blokuotos, prie užtvarų patruliavo policininkai. Netoli išpuolio vietos buvo pastatyta mėlynos ir baltos spalvos palapinių.

Praėjusią naktį gerai ginkluoti pareigūnai įsiveržė į vieną butą maždaug už pusantro kilometro, ten tuo metu pasigirdo garsus trenksmas.

Liudininkai pranešė matę, kaip į parką šeštadienio vakarą skubėjo du greitosios pagalbos sraigtasparniai ir keli policijos automobiliai. Pasak vieno liudininko, užpuolikas ėjo per parką, kuriame daug žmonių ilsėjosi ant žolės, ir nesirinkdamas juos puldinėjo.

„Parkas buvo gan sausakimšas. Daug žmonių sėdėjo ir gėrė draugų kompanijomis, – JK žiniasklaidos kompanijai PA sakė Lawrence’as Wortas. – Per parką ėjo vienas žmogus, staiga jis sušuko kažkokius nesuprantamus žodžius ir puolė didelę, maždaug 10 žmonių grupę, bandydamas juos subadyti.“

Pasak L.Worto, jis matė, kaip žmonės buvo badomi į „kaklą ir pažastis“. Tuomet užpuolikas puolęs kitą grupę ir smogė vienam žmogui „į sprandą“.

„Kai suprato, kad visi pradeda bėgti, jis išbėgo iš parko“, – pridūrė L.Wortas.

Per vienerius pastaruosius metus Didžiojoje Britanijoje buvo įvykdyti du su terorizmu susiję išpuoliai. Lapkritį Londono centre už teroristinius nusikaltimus nuteistas ir pirma laiko paleistas džihadistas subadė penkis žmones, du iš jų mirė. Policija užpuoliką nušovė.

Vasarį Londone policininkai nukovė kitą užpuoliką, kuris peiliu sužeidė tris žmones.

Didžioji dauguma rimtų nusikaltimų Britanijoje įvykdoma panaudojant peilius ir kitus šaltuosius ginklus, nes įstatymai dėl šaunamųjų ginklų įsigijimo yra labai griežti. Gruodį laimėjusi rinkimus, B.Johnsono konservatorių vyriausybė pažadėjo griežtinti bausmes už nusikaltimus, susijusius su terorizmu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s