Kosovo prezidentas Hašimas Tači apkaltintas karo nusikaltimais Hagos tribunole

Kosovo prezidentui Hašimui Tači pateikta 10 kaltinimų karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui dėl jo vaidmens šalies 10-ojo dešimtmečio konflikte, trečiadienį paskelbė Hagoje įsikūręs Kosovo specialusis teismas, tiriantis nusikaltimus prieš etninius serbus per 1998–1999 metų Kosovo karą ir po jo.

„Kaltinamajame akte teigiama, kad Hašimas Tači, Kadri Veseli ir kiti apkaltinti įtariamieji yra pagal baudžiamąją teisę atsakingi už beveik 100 žmogžudysčių“, – sakoma teismo specialiųjų Kosovo rūmų pareiškime.

Pranešama apie politinių oponentų, Kosovo albanų, serbų ir romų nužudymus. Pareiškime nurodoma, kad kaltinimai buvo pateikti balandį, bet paviešinti tik šį trečiadienį.

H. Tači buvo JAV bei Vakarų remiamų nepriklausomybės kovotojų karinis bei politinis lyderis, o buvęs Kosovo parlamento pirmininkas K.Veseli – vienas iš separatistinės organizacijos „Kosovo išvadavimo armijos“ (KLA) aukšto rango karinių vadų. KLA 1998–1999 metais kovojo už Kosovo atsiskirimą nuo Serbijos kare prieš teisėto Jugoslavijos prezidento Slobodano Miloševičiaus vadovaujamą valstybę.

Be H. Tači, kaltinimai taip pat pareikšti aštuoniems kitiems buvusiems separatistų kovotojams. Įtariamieji taip pat kaltinami persekiojimais ir kankinimais.

Prieš kaltinimų paskelbimą H. Tači planavo nuskristi į Vašingtoną ir šeštadienį Baltuosiuose rūmuose su Serbijos lyderiais derėtis dėl taikos susitarimo tarp Serbijos ir Kosovo.

Komentarų: 2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s