Kosovo prezidentą apkaltinus karo nusikaltimais, nepripažintos valstybės vadovai atšaukė kelionę į JAV

Hagos tribunolui pareiškus kaltinimus karo nusikaltimais buvusiam separatistų vadeivai ir dabartiniam Kosovo prezidentui Hašimui Tači, ketvirtadienį planuotas Serbijos ir Kosovo viršūnių susitikimas JAV Baltuosiuose rūmuose žlugo.

Hagos specialiesiems prokurorams paskelbus virtinę kaltinimų prezidentui dėl jo vaidmens Kosovo 1998–1999 metų kare su Serbija Kosovo prezidentas H.Tači bei ministras pirmininkas Avdullah Hoti atšaukė kelionę į Vašingtoną.

JAV bei NATO remiamas H.Tači ir jo sąjungininkai kaltinami organizavus bei įvykdžius apie 100 žmogžudysčių. Dėl to premjeras A.Hoti turėjo pats vienas birželio 27-ąją Baltuosiuose rūmuose susitikti su Serbijos prezidentu Aleksandru Vučičiumi. Tačiau ketvirtadienį A.Hoti socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad jam taip pat tenka atšaukti kelionę.

„Turiu grįžti į Prištiną spręsti šios situacijos“, – sakė jis, turėdamas galvoje kaltinimus H.Tači ir kitiems. Kaltinamajam aktui dar turi pritarti ikiteisminio proceso teisėjas, bet prokurorai sakė nusprendę paviešinti kaltinimus, nes H. Tači „ne kartą bandė“ trukdyti teismo darbui.

Europos remiamas Kosovo specialusis tribunolas buvo įsteigtas 2015 metais tirti separatistų albanų partizanų nusikaltimų per karą su Serbija ir po jo. Praėjus 20 metų, tarp abiejų kaimynių tebetvyro įtampa, o Serbija atsisako pripažinti 2008 metais Kosovo paskelbtą atsiskirimą.

Derybos Vašingtone, kurias organizavo JAV pasiuntinys Ričardas Grenellas, turėjo būti pirmas abiejų šalių susitikimas per daugelį mėnesių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s