E.Macronas yra įsitikinęs, kad pažanga dėl santykių su Rusija bus pasiekta

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas yra įsitikinęs, kad įmanoma pasiekti pažangos daugelyje santykių su Rusija sričių, įskaitant aktualų Libijos krizės klausimą, po penktadienį įvykusios vaizdo konferencijos su rusų prezidentu Vladimiru Putinu paskelbė Eliziejaus rūmai.

E.Macronas „neabejoja, kad galime pasiekti pažangos su Rusija daugeliu klausimų“, žurnalistams pareiškė vienas aukšto rango prancūzų prezidentūros pareigūnas, užsiminęs apie „bendrą interesą, kalbant apie Libijos stabilizaciją ir jos institucijų suvienijimą“.

Pastaraisiais mėnesiais E.Macronas vykdė suartėjimo su Rusija politiką, aptardamas su V.Putinu daugelį neišspręstų klausimų, tokių kaip Ukrainos konfliktas, nors toks požiūris sukėlė tam tikrą nerimą kai kurioms ES šalims narėms.

Abiejų lyderių pasitarimas įvyko, E.Macronui šią savaitę nuožmiai užsipuolus Turkiją dėl intervencijos į Libijos konfliktą, dėl kurios susilpnėjo sukilėlių vado Khalifos Haftaro pozicijos. Abidvi šalys palaiko Kh.Haftarą, nors Prancūzija atkakliai kartoja šiame konflikte esanti neutrali.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s