Estijos finansų ministras reikalauja prezidentės nušalinimo

Estijos finansų ministras Martinas Helme pareikalavo atstatydinti prezidentę Kersti Kaljulaid, atsisakiusią pasirašyti parlamento priimtas diplomatinės tarnybos įstatymo pataisas.

„Įstatymų veto politinių argumentų pagrindu nėra tarp jos teisių“, – sakė ministras, kurį ketvirtadienį citavo laikraštis „Postimees“.

„Ji nuolat tai daro ir tai reiškia, kad ji piktnaudžiauja valdžia bei pažeidinėja konstituciją… Už šiuos du dalykus ji turi būti nušalinta nuo pareigų“, – sakė priklausantis kraštutinių dešiniųjų euroskeptikų Estijos konservatorių liaudies partijai (EKRE) finansų ministras.

Prezidentės argumentus jis pavadino „vaivorykštiniu politiniu aktyvizmu“.

„Kadangi ji tai daro apsimesdama, kad priežastis ne politinė, o konstitucinė, ji tampa melage, o pagal jai labai brangių atvirų ir tolerantiškų visuomenių kultūrą tai yra priežastis atsistatydinti“, – pareiškė M.Helme.

Ketvirtadienį K.Kaljulaid atsisakė pasirašyti parlamento priimtas diplomatinės tarnybos įstatymo pataisas, nes jos, pasak prezidentės, prieštarauja konstitucijai, numatydamos socialines garantijas diplomatų sutuoktiniams pagal šeimos įstatymą, bet ne partneriams, įregistruotiems pagal partnerystės įstatymą dėl tos pačios lyties asmenų šeimų.

M.Helme pažymėjo, kad prezidentė nepasirašė įstatymo, iš kurio parlamentas „sąmoningai, remdamasis vertybėmis, išbraukė Įstatymo dėl partnerystės nuostatas“, pademonstruodamas „teisėtą politinę valią“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s