Maskva: Rusija imsis atsako, jei iš Vokietijos išvedami JAV kariai bus perkelti į Lenkiją

Rusija imsis atsakomųjų veiksmų, jeigu JAV nuspręs dislokuoti Lenkijoje iš Vokietijos išvedamas savo pajėgas, ketvirtadienį pareiškė vienas aukšto rango Rusijos senatorius.

„Paties (JAV prezidento Donaldo – red.) Trumpo veiksmų motyvai mums nėra tokie svarbūs – mums kelia nerimą jų galimi padariniai“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė rusų parlamento aukštųjų rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Konstantinas Kosačiovas.

„Jei dėl to padidės karinis kontingentas prie mūsų sienų, bus imtasi atsakomųjų veiksmų ir visiems taps blogiau. Vašingtonas dėl to nieko nepraras, Lenkija patenkins savo ambicijas, tačiau apskritai galimai sugrįšime prie 1997 metų padėties, kai Rusija ir NATO dar nebuvo sudariusios jokių susitarimų. Tai būtų pralaimėjimas visai Europai“, – konstatavo K.Kosačiovas.

Senatorius mano, kad Trumpas „gana nuoširdžiai nesiruošia didinti įtampos Rytuose, tačiau visus šiuos žaidimus su pajėgomis laiko savotišku „verslo projektu“.

„Į tai jau sureagavo ta pati (Vokietijos gynybos ministrė Annegret – red.) Kramp-Karrenbauer, pareiškusi, kad „NATO nėra prekybos organizacija, o saugumas nėra prekė“. Trumpui – kaip tik prekė. Jis pats, manau, supranta, kad nei Lenkijai, nei juo labiau Amerikai prie rytinių sienų nekyla jokios realios ir aktualios grėsmės. Bent tokios, nuo kurios būtų galima apsiginti dešimtimis tūkstančių kariškių“, – pažymėjo komiteto vadovas.

D.Trumpas po trečiadienį įvykusio susitikimo su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda pareiškė, kad dalis iš Vokietijos išvedamų karių bus dislokuota Lenkijoje ir kitose Europos šalyse, o likusieji sugrįš į tėvynę.

„Dalis kariškių sugrįš namo, dalis bus perkelta į kitas Europos šalis, ypač į Lenkiją“, – sakė jis per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose.

D.Trumpas patvirtino, kad Vašingtonas ženkliai sumažins savo karinį buvimą Vokietijoje ir paliks ten apie 25 tūkst. karių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s