Separatistinio Kosovo prezidentas apkaltino Hagos prokurorus pastangomis „perrašyti istoriją“

Separatistinio Kosovo prezidentas Hašimas Tači penktadienį apkaltino tarptautinį Hagos tribunolą mėginimais „perrašyti istoriją“, tarptautinio teismo specialiesiems prokurorams apkaltinus jį karo nusikaltimais per konfliktą Serbijoje praėjusio amžiaus pabaigoje.

H.Tači per „Facebook“ pranešė, kad atskrido į Albanijos sostinę Tiraną ir grįžta į Kosovą, kur sekmadienį ruošiasi kreiptis į savo tautiečius.

„Niekas negali perrašyti Kosovo istorijos!“ – pareiškė jis, pirmąkart viešai reaguodamas į pareikštus rimtus kaltinimus.

H.Tači buvo etninių albanų separatistų kovotojų iš Kosovo išvadavimo armijos (KIA) karinis bei politinis lyderis. Ši organizacija prieš daugiau nei 20 metų, kai Kosovas faktiškai buvo Serbijos dalimi, pradėjo separatistinį sukilimą prieš Belgradą.

Trečiadienį Hagoje įsikūręs Kosovo specialusis tribunolas apkaltino H.Tači ir dar kelis asmenis karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmonijai, susijusiais su 1998–1999 metų įvykiais. Iki šiol vienintelė H.Tači reakcija buvo pastebėta šiam atnaujinus savo „Facebook“ profilį vaizdu su KLA emblema.

„Facebook“ žinutėje, skirtoje jo „seserims, broliams ir nuostabiems draugams“ 52 metų H.Tači pareiškė, jog „kreipsis (į juos red.) sekmadienio vakarą“ iš savo biuro.

„Vis dar tikiuosi, kad artimiausios dienos bus geriausios Kosovui ir Albanijai“, – pažymėjo jis.

Nuskambėjus sensacingai žiniai iš Hagos, H.Tači atšaukė planuotą kelionę į JAV, kur ruošėsi aptarti teberusenančią įtampą su Serbija. Anksčiau H.Tači žadėjo paklusti tribunolui, teigdamas, jog „neturi ką slėpti“.

Kosovo prezidentas ir jo artimos aplinkos žmonės yra kaltinami „šimtų žinomų Kosovo albanų, serbų, romų ir kitų tautybių aukų, įskaitant politinius oponentus“ žudymu, prievartiniu pradanginimu, persekiojimu ir kankinimu. Šiuos kaltinimus dar turi patvirtinti ikiteisminį tyrimą atliekantis teisėjas, tačiau prokurorai paaiškino, kad paviešino savo sprendimą, nes H.Tači ir jo kolegos esą bandė „apsunkinti“ tribunolo, veikiančio pagal Kosovo įstatymus, bet turinčio savo sudėtyje kitų šalių teisėjų, darbą.

Remiamas JAV bei NATO Kosovas 2008 metais paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos tačiau pastaroji šio sprendimo nepripažįsta iki šiol.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s