Darbo partija surengė suvažiavimą: kandidatas į premjerus – Viktoras Uspaskichas

Šeštadienį surengtame suvažiavime Darbo partija patvirtino artėjančių Seimo rinkimų programą bei kandidatų sąrašą. Partijos kandidatu į ministro pirmininko postą išrinktas partijos įkūrėjas ir ilgametis lyderis Viktoras Uspaskichas. Vienintelis jo konkurentas Vigilijus Jukna iš varžytuvių pasitraukė.

Darbo partijos būstinės vadovas Viktoras Fiodorovas pranešė, jog V. Uspaskichas partijos kandidatu į premjerus patvirtintas dar prieš šeštadienį Kėdainiuose įvykusį partijos suvažiavimą, kadangi vienintelis jo konkurentas Vigilijus Jukna iš varžytuvių pasitraukė.

„Mes patvirtinome kandidatą į premjerus dar iki transliacijos“, – informavo V. Fiodorovas.

„Vigilijus Jukna atsisakė ir partija vienbalsiai nubalsavo už Viktorą Uspaskichą“, – pridūrė jis.

Darbo partijos atstovas teigė, kad V. Jukna savo kandidatūrą atsiėmė, nes „mato, jog geriausiai partijai galėtų atstovauti jos pirmininkas“.

Pats V. Uspaskichas per suvažiavimą sakė esąs pasirengęs prisiimti valstybės valdymo atsakomybę.

„Galiu pripažinti, kad anksčiau, dar prieš kokią dešimtį metų, nebūčiau buvęs toks drąsus teigdamas, kad esu visiškai pasiruošęs prisiimti bet kokią atsakomybę mūsų valstybėje“, – kalbėjo Darbo partijos lyderis.

„Šiandien, po 30-ies metų versle ir 20-ies metų aktyvioje politikoje, drąsiai sakau – esu visapusiškai ir gerai pasiruošęs prisiimti patį atsakingiausią įsipareigojimą, koks yra politinėje arenoje“, – pareiškė jis.

V. Uspaskichas sakė, kad pasirinkdama jį, šalis turėtų galimybę premjero poste turėti „tvirtą, tradicinio požiūrio, gamtos dėsnius ir tikras vertybes“ propaguojantį žmogų.

„Todėl aš siūlau save, savo neįkainojamą patirtį, siūlau savo tarnystę Lietuvai. Tai nėra asmeninis iššūkis dėl politinės karjeros ambicijų. Aš siūlau save žmonėms ir valstybei, kuri norėtų keistis ir būti kitokia“, – kalbėjo jis.

Per suvažiavimą šeštadienį „darbiečiai“ taip pat patvirtino Seimo rinkimų programą, statuto pataisas ir kandidatų į Seimą sąrašus. Tarp šeštadienį Kėdainiuose patvirtintų vienmandatininkų yra Vilniaus miesto tarybos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė (Naujamiesčio-Naujininkų apygarda), parlamentarai Andrius Mazuronis (Fabijoniškių apygarda), Petras Čimbaras (Molėtų-Širvintų) apygarda, Mindaugas Puidokas (Aleksoto-Vilijampolės apygarda), Artūras Skardžius (Panerių-Grigiškių apygarda). Į Seimą Verkių apygardoje patekti bandys Vytautas Gapšys, Baltijos apygardoje – Klaipėdos „Neptūno“ krepšinio komandos krepšininkas Simas Galdikas.

Tuo metu patvirtintame daugiamandatininkų sąraše yra beveik 160 pavardžių.

Partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas suvažiavime sakė, kad partijos kandidatai į rinkimus turi eiti su nusiteikimu nugalėti.

„Šiandien partija pilnai pasiruošusi ir pasmerkta laimėti rinkimus. Tik su tokia nuotaika ir intencija mes turime grįžti iš suvažiavimo į savo miestus, rajonus“, – kalbėjo V. Uspaskichas.

Anot jo, šeštadienio Darbo partijos suvažiavimas parodė kryptį, kuria partija turi eiti į rinkimus ir po jų.

„Kitų variantų nėra, yra tik variantas A – laimėti“, – pareiškė V. Uspaskichas.

Partijos programą pristatęs pirmininko pavaduotojas Vigilijus Jukna sakė, kad ji yra sudaryta iš 15-os skirtingų punktų.

Laimėjusi rinkimus partija žada pasiekti, kad

vidutinis darbo užmokestis (VDU) šalyje būtų ne mažesnis kaip 2,1 tūkst. eurų prieš mokesčius,

pensija būtų didesnė nei minimalus mėnesinis atlyginimas (MMA) ir ne mažiau 60 proc. VDU.

Programoje taip pat siekiama skirti dėmesį vaikų ugdymui ir didinti pedagogo profesijos prestižą. Darbo partija žada per kadenciją pasiekti, kad mokytojų algos paaugtų ne mažiau kaip iki 130 proc. VDU, švietimo pagalbos specialistų – 120 proc. VDU.

Partijos vadovai taip pat akcentavo ketinimus skaidrinti valstybės valdymą, viešuosius pirkimus, skatinti savivaldybių savarankiškumą ir neleisti Seimo nariams vienu metu būti ministrais ar ministru pirmininku.

Lietuvos Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s