Darbo partija patvirtino rinkimų programą: siekia iškelti Lietuvą į patraukliausių valstybių 5-uką

„Kitų variantų nėra, yra tik variantas A: Darbo partija yra visiškai pasiruošusi ir pasmerkta laimėti rinkimus“, – tokiais žodžiais savaitgalį Kėdainiuose vykusį Darbo partijos suvažiavimą pradėjo jos pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

Anot jo, tik su tokia intencija galima kandidatuoti rudenį artėjančiuose Seimo rinkimuose – o jei esi nusiteikęs pergalei, tuomet belieka tikėtis geriausių rezultatų.

Kėdainiuose prie arenos šeštadienį priešpiet buriavosi Darbo partijos atstovai, gerbėjai, čia buvo oficialiai pristatyta 2020–2024 metų partijos programa, kandidatų į Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus sąrašas, kandidatai vienmandatėse rinkimų apygardose ir kandidatas į būsimos Vyriausybės ministro pirmininko postą.

Ruošiasi vadovauti vyriausybei

Darbo partijos suvažiavime V.Uspaskichas savo pranešimą pradėjo kalba, kaip svarbu būti vieningiems, neabejingiems savo šaliai. Jis pats esą per 30 nepriklausomos Lietuvos metų patyrė ir šilto, ir šalto, matė ne visuomet gerus valstybės valdymo pavyzdžius, todėl galiausiai atėjo laikas permainoms.

620

„Per 60 metų mano gyvenimo metų teko praeiti įvairius kelius, mačiau, kaip vystosi Lietuva. Nuo Nepriklausomybės paskelbimo pradėjau savo verslą, mačiau, kokios klaidos buvo padarytos. Daugiau tų klaidų daryti negalime – tai kainuoja, o eksperimentuoti nėra nei laiko, nei resursų. Todėl neklausiu, ką man gali duoti valstybė, klausiu – ką galiu duoti aš?“ – į susirinkusius partiečius ir rinkėjus kreipėsi V.Uspaskichas.

Pasak jo, negalima leisti šaliai klimpti vis giliau į skolas, todėl pristatydamas Darbo partijos programą jis užtikrino – yra būdų užkirsti tam kelią, atėjo laikas gyventi kokybiškiau.

Artėjant rinkimams, V.Uspaskichas neslėpė turintis rimtų ambicijų – Darbo partijai laimėjus rinkimus, jis užims ministro pirmininko postą.

„Esu tikras, būsiu geriausias visų laikų premjeras“, – tikino jis.

Pasak partijos lyderio, šiuo metu jis jaučiasi pasiryžęs prisiimti įsipareigojimą ir tą daro gerai apgalvojęs.

„Žinau, nebus lengva, tačiau Lietuvos žmonės nori geresnio gyvenimo, todėl esu pasiruošęs padaryti Lietuvą patraukliausia valstybe pasaulio penketuke: demokratišką, saugiam gyvenimui tinkamą valstybę“, – sakė V.Uspaskichas.

Darbo partijos lyderis pranešė išmanantis, kaip valstybės valdyme dėlioti prioritetus, kaip išnaudoti resursus, o būdamas premjeras jis galės efektyviau įgyvendinti ir visą Darbo partijos programą – tam esą reikia premjero pozicijos, „nes tik premjeras sukoncentruoja 99 proc. galios savo rankose“.

„Jūs patys mane ruošėte: kas mušdami, kas padėdami, tikėdami ir netikėdami jūs lipdėte mane visi kartu. O man reikėjo nepasiduoti. Svarbiausia suprasti, kad nereikia kovoti, reikia keistis, plėstis, lavintis. Galiu užtikrinti, kad pavyko – esu žmogus, propaguojantis gamtos dėsnius ir tikras vertybes, galiu užimti valstybės postą. Pasipuikavimas manęs nežavi, siūlau savo tarnystę valstybei, kuri nori keistis ir būti kitokia“, – kalbėjo V.Uspaskichas.

Darbo partijos pirmininkas įsitikinęs, kad jei parengta 2020–2024 metų programa bus įgyvendinta, Lietuva, kaip valstybė, padarys didelį proveržį.

Pagrindiniai prioritetai – skaidrus valdymas ir auganti ekonomika.

Pristatydamas partijos strategiją, V.Uspaskichas skyrė didelį dėmesį valstybės valdymo skaidrumo užtikrinimui, tai esą turi būti pagrindinis naujos valdžios prioritetas. Pasak jo, tik tuomet, kai valstybės valdymas taps mažiau korumpuotas, tuomet bus galima spręsti ekonomikos, socialinio švietimo ir kitus aktualius klausimus.

Darbo partija drąsiai kalba ir apie ekonomikos auginimą. Tarp svarbiausių valstybės biudžetą papildyti galinčių šakų išskiriama lengvoji ir maisto pramonė. Pasak V.Uspaskicho, svarbu suprasti, kad 90 proc. nekaupia BVP ir tik likę 10 proc. atneša valstybei pinigus. Tarp jų – apgyvendinimo, maitinimo paslaugos, lengvas ir pramoninis transportas, taip pat – žemės ūkis, pramonė, aukštosios technologijos. Tačiau šiose srityse dirba tik dešimtadalis šalies gyventojų, vadinasi, 1 žmogui tenka aptarnauti likusius 9.

Naujoje kadencijoje Darbo partija ketina gerinti sąlygas ir Lietuvos gamintojams prekiauti lietuviška produkcija, skatinti nedidelių šeimos verslų prekybą, sudaryti vienodas sąlygas konkuruoti su užsienio gamintojais prekiaujant turguose.

„Užsienyje pagaminta prekė atvežta į Lietuvą turi teisę būti parduodama su 0 proc. PVM, tačiau Lietuvoje pagamintai prekei uždedamas 21 proc. antkainis. Kaip ir Lietuvos įmonės pagaminta produkcija Lietuvos rinkoje tampa brangesnė, nei pervežus ją už sienos, kur ji atpinga mažiausiai 30 proc. Politikai, kurie neužduoda klausimo, kodėl taip yra, neturi teisės būti politikais“, – sakė partijos pirmininkas.

Pasak jo, ekonomiką subalansuota galima vadinti tuomet, kai pritraukiamos ir investicijos į pramonę – tokiu atveju auga ir paslaugų sfera. Verslui plėtotis svarbus ir regionų politikos gerinimas – apklausus šalies verslininkus paaiškėjo, kad 92 proc. jų vystytų verslą regionuose, jei tam butų sudarytos palankios sąlygos.

„Reikia baigti kurti Lietuvą iš trijų miestų. Būtina sukurti tokias sąlygas investicijoms, kad Lietuvos verslas galėtų tolygiai vystytis visuose regionuose: turi būti sukurta infrastruktūra, patrauklūs mokesčiai, beprocentinė valstybės pagalba toms sritims, kurios skatintų eksportą ir didintų lietuviškos produkcijos patrauklumą“, – kalbėjo V.Uspaskichas.

Tai esą padėtų ne tik sukurti darbo vietas regionuose, bet ir mažintų migraciją tarp miestų, sukurtų didesnį patarnavimo paslaugų poreikį, mažėtų socialiai remtinų žmonių skaičius, kurtųsi naujos įmonės, grįžtų emigrantai.

Dėmesys emigrantams bei darbo užmokesčio didinimui

Tuo tarpu grįžtantiems iš emigracijos į Lietuvą, valstybė turėtų padėti integruotis, apmokyti juos pagal profesiją, kompensuoti transportavimo išlaidas, sukurti lengvatines sąlygas būsto įsigijimui ar nuomai.

„Valdžia turi emigrantams rankas ir kojas bučiuoti bei atsiprašyti, kad juos pardavė kitai valstybei. Jei jų nebūtų, turėtume 3 proc. mažesnį BVP“, – kalbėjo partijos lyderis.

Darbo partija žada kelti ir atlyginimų sistemą: minimalus atlygis atskaičius mokesčius turėtų siekti 750 eurų, vidutinis – 1289 eurų per mėnesį, vidutinė pensija – ne mažiau kaip 60 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Tačiau nors atlyginimus planuojama kelti, pašalpos išliks panašios.

„Šiandien pašalpa ir minimalus atlyginimas yra beveik vienodi, o tai neskatina dirbti – judėti į priekį turi būti naudingiau nei laukti socialinės išmokos iš valdžios, tai svarbu. Svarbu, kad neįgaliųjų pajamos nebūtų mažesnės nei minimalus atlyginimas ir kad pensija būtų nors 10 proc. didesnė nei minimalus atlyginimas. O jei pensija nesiekia 700 eurų, programoje numatyta skirti 200 eurų krepšelį lietuviškos kilmės produktų“, – sakė V.Uspaskichas.

Švietimo pagrindas – motyvacija

Dar viena išskirtinio valdžios dėmesio reikalaujanti sritis – švietimas. Darbo partija įsitikinusi, kad būtina sukurti mokyklų, mokytojų, dėstytojų perkvalifikavimo sistemą, sudaryti sąlygas pedagogams atgauti profesinį autoritetą.

„Mokyti skaityti, rašyti, skaičiuoti, uždirbti – tai pasenęs supratimas. Užtenka žaisti populistinėmis reformomis, reikia ugdyti mąstymą, motyvaciją. Lenkiu galvą prieš visus mokytojus, dirbti su vaikais – pašaukimas, tam reikia ypatingų savybių. Mokytojas turi išmokyti mokinį atskirti naudingą informaciją nuo žalingos, turi būti pagalbininku, konsultantu, mokykla – navigatoriumi, mentoriumi“, – sakė V.Uspaskichas.

Pirmininko teigimu, čia labai svarbus motyvacijos, lyderystės ugdymas, švietimo sistema esą turi ne tik sausai perduoti žinias, bet ir lavinti sugebėjimą būti mąstytoju, suteikti kryptį.

Pasaulėžiūros plėtimas turėtų būti ir kultūros prioritetų sąraše, kaip ir kultūra – vienas iš valstybės prioritetų.

„Kultūra – tai ne desertas po sotaus valgymo, tai ne tik bibliotekos. Kultūra – tai išmintinga tarnystė, ji turi būti laisva nuo stereotipų, mados“, – kalbėjo V.Uspaskichas.

Sveiko ir ekologiško gyvenimo siekis

Sveikatos apsaugos sistemoje partija didžiausią dėmesį skirs ligų prevencijai, skatins sveikos gyvensenos principus, ankstyvą ligų diagnostiką ir profilaktiką, užtikrins, kad sistema tarnautų žmonėms o ne atvirkščiai. Taip pat numatyta mažinti vaistų kainas, PVM tarifą medikamentams bei medicinos priemonėms.

Darbo partija ketina įkurti nacionalinę Ekologijos tarnybą, kuri būtų atsakinga už politikos formavimą ir kontrolę ekologijos srityje, sveikos gyvensenos propagavimą, žmonių sveikatą ir aplinką tausojančių ekologiškų technologijų ir ekologiškesnio transporto plėtrą.

„Požiūris į ekologinį ūkį ir jo sertifikavimą prilygsta dopingo kontrolei – sveikas ūkis turi būti kontroliuojamas kaip dopingas. Kaip ir už gamtos teršimą turi būti taikoma baudžiamoji atsakomybė“, – sakė V.Uspaskichas.

Nekurti militaristinės nuotaikos, bet siekti harmonijos

Kalbėdamas apie krašto apsaugą Darbo partijos lyderis patikino, kad skirti daugiau pinigų ginklavimuisi – neefektyvu. Karinė parengtis ir išlaidos bus beprasmės tol, „kol motinos Lietuvoje nesupras, kad savo vaikus reikia mylėti labiau, nei nekęsti priešų“.

„Renkamės taikos dialogo kelią – ilgas dialogas naudingesnis už trumpą karą. Ne ginkluotėje reikia ieškoti taikos, o žmonių lavinime, susitikimuose. Į šoną grybauskaitinius išdidumus ir agresiją – jei tapai politiku, reikia galvoti apie taikų žmonijos gyvenimą. Sakoma, kad šuo – geriausias draugas, tačiau laikas suvokti, kad norint būti draugu su savo kaimynu, nebūtina būti šunimi“, – kalbėjo V.Uspaskichas po šių žodžių sulaukęs gausių publikos palaikymo ovacijų.

Anot jo, JAV bandymai paversti Lietuvą buferine zona yra labai pavojinga politika, ypač žvelgiant iš Rusijos perspektyvos.

„Gerai, kad esame NATO, reikia išlaikyti 2 proc. BVP skirtų gynybai, tačiau neturi būti dirbtinai kuriamos militaristinės nuotaikos. Noriu tarnauti žmonėms, kurie nori gyventi taikų, ekologišką gyvenimą visose sferose – tai ne tik nešiukšlinti gatvių, o nešiukšlinti žmonių, nesėti panikos visuomenės smegenyse, – toks turi būti kiekvieno valstybės vadovo tikslas, nepriklausomai, kokiai partijai jis priklauso. Tai turi būti globalios politikos tikslas, jei nesieki harmonijos – neverta būti diplomatu“, – kalbėjo V.Uspaskichas.

Svarbiausia – žmogus

Darbo partijos programą su 15 pagrindinių, Lietuvos gyventojų lūkesčius atitinkančių skyrių dar kartą glaustai apžvelgė ir Darbo partijos pirmininko pavaduotojas Vigilijus Jukna.

Vėliau suvažiavime balsuojant ji buvo oficialiai patvirtinta. Be programos, buvo taip pat patvirtintos statuto pataisos bei sąžiningumo deklaracija.

Darbo partijos centrinės būstinės vadovas Viktoras Fiodorovas renginio metu paskelbė ir Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų, kandidatų vienmandatėse rinkimų apygardose sąrašus – norą dalyvauti išreiškė beveik 160 narių.

Per suvažiavimą žodį tarė ir Seimo narys, buvęs kandidatas į prezidentus Mindaugas Puidokas. Pasak jo, Darbo partija pasirengusi pergalei. Kartu su visuomene ji kurs klestinčią Lietuvą.

„Valstybė po 30 metų chaoso nusipelnė, kad gyventume kitaip. Privalome daryti viską, kad pagrindinė vertybė taptų žmogus, kiekvienas pilietis – tai yra šios valstybės esmė ir pamatas. Tikiu, kad tapsime tokia šalimi kaip Islandija, kur kiekvienas įtrauktas į valdymo procesą“, – sakė jis.

Baigdamas oficialią suvažiavimo dalį V.Uspaskichas dėkojo partiečiams ir vylėsi, kad auganti nauja, lyderiaujanti karta į Darbo partiją žiūrės su pasididžiavimu.

„Norime po savęs palikti demokratišką, teisiškai, ekonomiškai stiprią, be skolų ir socialiai garantuotą, ekologiškam gyvenimui skirtą valstybę. Planuoju programą įgyvendinti nuo A iki Z, o jei tokios žmonių valios nebus – išeidamas iš aktyvios politikos žinosiu, kad viską padariau“, – kalbėjo Darbo partijos pirmininkas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s