Klaipėdoje lankosi trys Vokietijos karo laivai

Klaipėdoje šią savaitę lankysis trys Vokietijos karo laivai – FGS „Main“, FGS „Oste“ ir povandeninis laivas „U-34“. Tai Vokietijos karinių jūrų pajėgų mandagumo vizitas Lietuvoje, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Pirmadienį atvykę į Klaipėdą, laivų vadai aplankys uostamiesčio savivaldybę, susitiks su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadovybe, vyks į kitus oficialius renginius. Taip pat numatomas Vokietijos laivų karininkų lankymasis Kuršių Nerijoje.

Vokietijos ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimas turi gilias tradicijas. Pirmieji Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų „Lindau“ klasės priešminiai laivai M51 „Kuršis“ ir M52 „Sūduvis“ buvo dovanoti Vokietijos. Ne vienus metus Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkai rengti Vokietijos karinio laivyno akademijose. Vokietija taip pat padėjo kuriant Baltijos šalių karinių laivų junginį BALTRON. Kasmet tarp dviejų šalių vyksta aktyvus bendradarbiavimas dalyvaujant įvairiose tarptautinėse pratybose jūrose, NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-os grupės veikloje, laivų artilerinės ginkluotės remonto srityje, Lietuvos karo laivų įgulos keletą kartų buvo rengiamos Vokietijos karinio laivyno organizuotuose kovos už laivo gyvybingumą kursuose.

Vokietijos karinių laivų vizitai Lietuvoje vyksta keletą kartų per metus.

Paprastai jie yra susiję su poreikiu papildyti kuro bei maisto atsargas. Anksčiau šį mėnesį Baltijos Jūroje vyko stambios NATO karinės pratybos „BALTOPS 2020“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s