Žodžio nelaisvė latviškai: uždraudė Rusijos televiziją RT

Remdamasi Europos Sąjungos sankcijomis pagrindiniu „Kremliaus propagandos ruporu užsienyje“ laikomai Rusijos televizijai „RT“, Latvijos nacionalinė elektroninių žiniasklaidos priemonių taryba (NEPLP) nusprendė uždrausti retransliuoti septynis „RT“ kanalus ir paragino kitas Bendrijos nares padaryti tą patį.

NEPLP nurodė, kad draudimas taikomas šiems televizijos kanalams: RT, „RT HD“, „RT Arabic“, „RT Spanish“, „RT Documentary HD“, „RT Documentary“ ir „RT TV“. Latvija šiuos kanalus uždraudžia argumentuodama tuo, kad „RT“ esą kontroliuoja Dmitrijus Kiseliovas, įtrauktas į asmenų, kuriems ES taiko sankcijas, sąrašą neva dėl svarbaus vaidmens „Rusijos propaganda“ remiant 2014 metais Krymo prisijungimą prie Rusijos ir tebesitęsiantį pilietinį karą Ukrainos rytuose ir pietryčiuose.

NEPLP taip pat siekia, kad panašus „RT“ draudimas turėtų būti paskelbtas visoje ES.

„Įrodymai, kuriuos gavome, labai stiprūs ir mes raginsime visų kitų ES valstybių narių reguliuotojus pasekti mūsų pavyzdžiu ir uždrausti „RT“ savo teritorijose. Tokioms laidoms nėra vietos Latvijoje ar kitur ES“, – sakė NEPLP pirmininkas Ivaras Abuolinis.

Draudimas įsigalios jį oficialiai paskelbus ir galios tol, kol ES išbrauks D.Kiseliovą iš asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašo.

2019 metų lapkritį NEPLP uždraudė retransliuoti šalyje devynias Rusijos televizijas, priklausančias Rusijos žiniasklaidos holdingo bendrovei, tarp kurios naudos gavėjų yra Jurijus Kovalčiukas, įtrauktas į asmenų, kuriems taikomos ES sankcijos už kenkimą Ukrainos teritoriniam vientisumui, sąrašą.

„RT“, kuri anksčiau vadinosi „Russia Today“, yra televizijos kanalų tinklas, transliuojantis anglų, ispanų, arabų bei kitomis kalbomis ir skleidžiantis turinį, kuris ženkliai skiriasi nuo taip vadinamos „Vakarų žiniasklaidos“ turinio. Ryškiausius pastarosios atstovus JAV prezidentas D. Trumpas atvirai vadina „Fake news“. Be to, dėl „meinstrimo“ žiniasklaidos šališkumo Europos šalyse, tame tarpe ir Lietuvoje, kritiškai nukrito pasitikėjimas ja.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s