Cenzūra: Lietuva uždraudė šalyje rodyti RT programas

Šiandien valdantysis Lietuvos režimas, vadinantis save „demokratišku“, įvykdė eilinį cenzūros aktą.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) išgalvotu pretekstu uždraudė Lietuvoje transliuoti Rusijos televizijos tinklo „RT“ programas. Formali priežastis yra ta jog generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas yra Europos Sąjungos „juodajame“ sąraše.

„Lietuvos radijo ir televizijos komisija, atsižvelgdama į Užsienio reikalų ministerijos teikimą, priėmė sprendimą stabdyti penkių „RT“ programų retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijoje“, – pranešė komisijos pirmininkas Mantas Martišius.

Sprendimas įsigalioja nuo jo paskelbimo internete, t. y. nuo ketvirtadienio.

M.Martišius pabrėžė, kad sprendimas stabdyti programas priimtas dėl sankcijų D.Kiseliovui, o ne dėl turinio arba kitų pažeidimų, todėl „RT“ atstovai posėdyje nedalyvavo.

„Programos stabdomos ne dėl padarytų pažeidimų, bet dėl to, kad į ES sankcionuotų asmenų sąrašą įtrauktas asmuo, susijęs su šiomis televizijos programomis. Tai yra ponas Kiseliovas – jis negali gauti naudos, dėl to programų retransliavimas stabdomas. Tai padaryta Latvijoje, dabar – ir Lietuvoje“, – tvirtino M.Martišius.

Jis neabejojo, kad sprendimas bus skundžiamas.

LRTK duomenimis, Lietuvoje rodomi penki „RT“ grupės kanalai: pats „RT“ ir jo versija „RT HD“, taip pat „RT Spanish“ ir „RT Documentary“ ir „RT Documentary HD“. Juos retransliuoja tiekėjai „Balticum“, „Consilium Optimum“ ir „Penki kontinentai“, taip pat internetinė televizija megogo.net.

Rusijos „RT“ kanalą, kuris anksčiau vadinosi „Russia Today“, anksčiau uždraudė Latvijos nacionalinės elektroninių žiniasklaidos priemonių taryba. Tokį sprendimą ji priėmė motyvuodama tuo, kad „RT“ kontroliuoja D.Kiseliovas, įtrauktas į asmenų, kuriems ES taiko sankcijas, sąrašą „dėl savo svarbaus vaidmens Rusijos propaganda remiant 2014 metais įvykdytą Krymo aneksiją ir tebesitęsiančią Rusijos karinę veiklą Ukrainos rytuose“.

Rusijos valdžia neigia, kad D.Kiseliovas kontroliuoja „RT“, o televizijos draudimą vadina nedraugišku sprendimu.

„Rusijos užsienio reikalų ministerija jau aiškino, jog teiginiai, kad D.Kiseliovas kontroliuoja „RT“ kanalų grupę, neatitinka tikrovės. Vertiname šį nedraugišką Lietuvos valdžios sprendimą kaip eilinį žingsnį kovojant su alternatyvia nuomone bei žiniasklaidos laisve“, – situaciją pakomentavo Rusijos ambasados Vilniuje atstovas spaudai Aleksandras Kudriavcevas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s