JAV užregistravus naują užsikrėtimų rekordą, D.Trumpas pirmą kartą užsidėjo kaukę

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pagaliau pasidavė spaudimui ir pirmą kartą viešumoje dėvėjo kaukę, šalyje užfiksavus rekordinį užsikrėtimų koronaviruso infekcija atvejų kiekį.

Šalies kovai su COVID-19 vadovaujantys Baltųjų rūmų ekspertai rekomenduoja viešumoje dėvėti kaukes, tačiau D.Trumpas iki šiol to nedarydavo, nors jas ėmė nešioti vis daugiau padėjėjų, nustačius koronavirusą kai kuriems Baltųjų rūmų darbuotojams. Kelios valandos po to, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paragino šalis griežtinti priemones virusui suvaldyti, D.Trumpas tamsią kaukę su atspaustu prezidento ženklu užsidėjo lankydamas sužeistus kariškius Walterio Reedo karinėje ligoninėje netoli Vašingtono.

„Niekada neprieštaravau kaukėms, bet tikrai manau, kad tam yra laikas ir vieta“, – išvykdamas iš Baltųjų rūmų žurnalistams sakė D.Trumpas.

Prieš lapkritį įvyksiančius JAV prezidento rinkimus sociologų duomenimis D.Trumpas populiarumu šiek tiek atsilieka nuo demokrato Joe Bideno. Apklausos rodo, jog daugumai amerikiečių nepatinka tai, kaip šalies lyderis sprendė šią koronaviruso sveikatos krizę. Tačiau JAV vadovas toliau giria savo atsaką į pandemiją nepaisydamas didelių skaičių, rodančių spartaus viruso plitimo Jungtinėse Valstijose mastą.

Šeštadienio vakare šalis paskelbė naują rekordinį per parą patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičių: 66 528. Mirties nuo “COVID-19“ atvejų skaičius padidėjo beveik 800 iki daugiau kaip 135 tūkstančių.

Vis dėlto Floridoje, kur užregistruota kone šeštadalis naujų užsikrėtimo atvejų, buvo iš dalies atidarytas pramogų parkas „Walt Disney World“, dėl pandemijos nedirbęs keturis mėnesius. Šimtai žmonių laukė eilėse prie įėjimo į Orlande esantį parką. Kai kurie buvo užsidėję Peliuko Mikio ausytes, visi buvo su kaukėmis, laikėsi socialinio atstumo ir higienos reikalavimų.

Prieš kelias dienas JAV vyriausiasis užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci sakė, kad Florida karantino priemones ėmė naikinti dar neatitikdama saugumo kriterijų.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijoje atsiradusiu naujuoju koronavirusu pasaulyje jau užsikrėtė beveik 13 mln. žmonių, mirė per 560 tūkstančių. Pandemija taip pat padarė didžiulę žalą ekonomikai. Labiausiai paveikta pasaulio šalis yra JAV. Antroje vietoje yra Brazilija, kur mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius penktadienį viršijo 70 tūkstančių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s