Po pratybų, kuriose raginta „sprogdinti pydarus“, vienam kariui pažemintas karinis laipsnis

Gegužės pabaigoje buvo paviešinta informaciją apie situaciją, kurios metu Lietuvos kariai elgėsi nederamai net su „diedovščinos“ elementais.

Karinių pratybų metu iš Lietuvos gynėjų skambėjo raginimai „sprogdinti pydarus“. Be to, kaip galima suprasti, vyresnis rangu kariškis rėkė ant besipraktikuojančiųjų, vieną jų suėmė už kaklo, kitą laikė prirėmęs prie sienos, spigino į akis žibintuvėliu. Visa tai buvo užfiksuota vaizdo įraše.

Antradienį paaiškėjo, jog už šiurkštų karių drausmės pažeidimą vienam kariui buvo pažemintas karinis laipsnis.

Kaip sakė Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovas mjr. Gintautas Ciunis, dėl šios situacijos buvo atliktas tarnybinis patikrinimas. Vienam kariui už šiurkštų karių drausmės pažeidimą buvo pažemintas karinis laipsnis, sakė kariuomenės atstovas.

G.Ciunio teigimu, išsamesnės informacijos apie patikrinimą nebus teikiama, nes „patikrinimo medžiaga skirta tik tyrimo vykdytojams“.

„Su ja susipažinti gali tiriamojo įvykio dalyvis; pastarajam jau paskirta nuobauda ir kitos detalės apie asmenį, taip pat pažeidimo detalės ir aplinkybės į viešumą nebebus teikiamos“, – paaiškino kariuomenės atstovas.

Kaip mes rašėme anksčiau, vaizdo įrašas su šiomis pratybomis buvo įdėtas interneto svetainėje Youtube. Tačiau netrukus jį įkėlęs asmuo įrašą pašalino.

Lietuvos kariuomenė patvirtino, kad jame užfiksuoti Lietuvos Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai.

Iš vaizdo įrašo matyti, kad dalis karių „mokymų“ vyksta uždarose patalpose. Į vieną jų žengia, kaip galima suprasti, vyresnio rangu kariškio, apsirengusio Lietuvos karine uniforma, lydimas jaunas karys. Vienoje rankoje jis laiko ginklą, kitoje – mokomąją granatą. Jis liepia ištraukti granatos žiedą, bet jos pačios nemesti.

„Parodysiu išdavikus, tada mesi“, – rėkia kariškis.

Jaunam kariui ištraukus granatos žiedą, mokymams vadovaujantis kariškis jį suima už kaklo iš nugaros ir jie eina tolyn.

„Va, tie pydarai. Išmetęs granatą, stok už tos sienelės. Viskas, pasiruošęs, gali mesti“, – nurodo jis.

Jaunam kariui metus granatą ir, kaip liepta, atsistojus už sienelės, drioksteli nedidelis sprogimas. Tada prie jo prišoka vyresnis kariškis ir remdamas prie sienos vaikiną rėkia: „Ką padarei? Ką tik susprogdinai savus! Dabar tu išdavikas.“

Paskiau prišoka ir kitas karys, kuris taip pat kažką šūkaudamas purto jauną karį. Kaip matyti iš vaizdo įrašo, mokymai tęsėsi toliau.

Pilname vaizdo įraše, kuris buvo įdėtas Youtube, buvo girdima ir daugiau nepriimtinų pasisakymų, keiksmažodžių, pavyzdžiui, prieš metant granatą buvo ištarti tokie karininko žodžiai: „Viskas. Pasižiūrim, kas tie pydarai. Pasižiūrit! Pasižiūri! Viskas, mesk granatą!“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s