Pentagono atstovas: artimiausiais metais JAV siųs šimtus karių į Lietuvą

Jungtinės Valstijos per artimiausius kelerius metus atsiųs į Lietuvą šimtus amerikiečių karių, ketvirtadienį pranešė aukšto rango Pentagono atstovas.

Vilniuje apsilankęs Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų vadas Ryan D.McCarthy pabrėžė, kad amerikiečių karių atvykimui prielaidas sudaro Lietuvos investicijos į krašto gynybą.

„Tęsime dislokavimus Lietuvoje, kur mūsų abejų valstybių pajėgoms naudingos bendros operacijos“, – žurnalistams sakė R.McCarthy po susitikimo su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu.

„Tokio lygio bendradarbiavimas, pratybos, saugumas ir galiausiai stabilumas tapo įmanomas Lietuvai įsipareigojus investuoti daugiau kaip 2 proc. BVP į išlaidas gynybai ir savo karinių pajėgų modernizavimą“, – kalbėjo JAV atstovas.

Jo teigimu, jau po kelių mėnesių į Lietuvą iš Lenkijos atvyks bataliono dydžio vienetas – apie 500 kariškių. Be to 2022 metais suplanuotas kuopos (apie 200 karių) dydžio padalinio atvykimas į Lietuvą tiesiai iš Jungtinių Valstijų.

„Per artimiausius kelerius metus įvairūs pajėgumai bus dislokuoti Lietuvoje, kur jie treniruosis petys petin su puikiu sąjungininku“, – kalbėjo R.McCarthy.

Jis pabrėžė, kad JAV lieka tvirtai įsipareigojusi NATO sąjungininkams, o sąjungininkų darbas padeda „užtikrinti saugumą ir stabilumą Europoje“.

„Kartu ir toliau stiprinsime atgrasymą ir gynybą regione“, – kalbėjo sekretorius.

Lietuva nuolat siekia kuo didesnio JAV karinio buvimo Lietuvoje. Nuo pernai spalio iki šių metų birželio Lietuvoje buvo dislokuotas JAV karių batalionas su tankais „Abrams“.

Lietuva yra viena iš devynių NATO valstybių-narių, pasiekusi nustatytą gynybos finansavimo rodiklį – 2 proc. bendrojo vidaus produkto. JAV prezidentas Donaldas Trumpas griežtai spaudžia Europos šalis pasiekti šį lygį.

Lietuvos valdžia taip pat atidžiai stebi JAV planus perkelti dalį karių iš Vokietijos į Lenkiją. R.McCarthy sakė, kad detales dėl karių perskirstymo Europoje JAV vyriausybė paskelbs artimiausiomis savaitėmis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s