L.Linkevičius: Lietuva gali imtis sankcijų Baltarusijai dėl represijų prieš opoziciją

Buvęs Kauno Panemunės rajono komjaunimo sekretorius dabar einantis Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius penktadienį pranešė jog Respublikos Vyriausybė svarstys galimybę įtraukti Baltarusijos valdžios atstovus į „juodąjį“ sąrašą dėl jų vaidmens represijose prieš opoziciją ir žiniasklaidą.

Taip jis pakomentavo Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino Kirkilo ir opozicijos lyderio konservatoriaus Gabrieliaus Landsbergio raginimą už represijas atsakingiems baltarusiams uždrausti atvykti į Lietuvą pagal vadinamąjį „Magnitskio įstatymą“.

L.Linkevičius šią iniciatyvą pavadino logiška ir teigė, kad tokia galimybė bus išnagrinėta.

„Reikia nustatyti tokius žmones ir jų atsakomybę veiksmuose. Atidžiai išnagrinėsime, ir jeigu bus pagrindo ir pakankamai informacijos, tai mes tą atliksime. Procesas turi vykti labai atsakingai“, –penktadienį žurnalistams sakė ministras.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija anksčiau šią savaitę išsakė didelį susirūpinimą dėl Baltarusijos valdžios veiksmų rinkimų kampanijos metu.

Anot ministerijos pareiškimo, „besitęsiančios politiškai motyvuotos represijos, galimas naujų politinių kalinių skaičiaus augimas turės pasekmių tolesniems Europos Sąjungos ir Baltarusijos santykiams“.

Pagal vadinamąjį „Magnitskio įstatymą“ Lietuva gali uždrausti į šalį atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais. Jis pavadintas 2009 metais Rusijos kalėjime mirusio teisininko Sergejaus Magnitskio vardu. Šiuo metu sąraše yra dešimtys Rusijos piliečių. Be jų jame yra ir Saudo Arabijos pareigūnų, siejamų su žurnalisto Jamalo Khashoggi makabrišku nužudymu.

Komentarų: 1

  1. Linkevičiau, kadangi moki tik loti, todėl gali pas mane įsidarbinti sarginio šuns pareigoms, suteiksiu gyvenamą plotą-būdą prie ūkinio.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s