Lietuva tikisi pasirašyti sutartį dėl sraigtasparnių „Black Hawk“ jau rugsėjį

Lietuvos Vyriausybė tikisi rugsėjo mėnesį pasirašyti sutartį su Jungtinėmis Valstijomis dėl šešių „Black Hawk“ karinių sraigtasparnių įsigijimo. Apie tai po susitikimo su Lietuvoje viešėjusiu aukšto rango Pentagono pareigūnu pranešė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

„Vyksta derybos ir tikimės derybas baigti ir pasirašyti kontraktus rugsėjo mėnesį dėl sraigtasparnių atnaujinimo „Black Hawk“, – po susitikimo su Jungtinių Valstijų Sausumos pajėgų vadu Ryanu D. McCarthy žurnalistams sakė R.Karoblis.

Šį mėnesį sraigtasparnių pardavimą pradėjo derinti JAV valdžios institucijos. Sandorį jau patvirtino Valstybės departamentas, jam dar reikia Kongreso pritarimo.

Pentagonui pavaldi Gynybos saugumo bendradarbiavimo agentūra (DSCA) skelbė, kad sandorio vertė sieks 380 mln. JAV dolerių (337 mln. eurų). Tačiau Lietuvos krašto apsaugos ministras pranešė, kad dalį sandorio finansuos JAV vyriausybė.

„Dėkojame JAV už paramą skubinant šį procesą ir už JAV suteiktą 30 mln. dolerių paramą šiam projektui įgyvendinti“, – kalbėjo R. Karoblis.

Apie ketinimus pirkti naujų karinių sraigtasparnių UH-60M „Black Hawk“ Lietuvos kariuomenė pranešė pernai spalį. Tuomet skelbta, kad planuojama įsigijimo vertė yra apie 300 mln. eurų.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys praėjusią savaitę sakė, kad sraigtasparniai turėtų pasiekti Lietuvą 2024 metais.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenė užduotims vykdyti naudoja sovietinius sraigtasparnius „Mi-8“, kurių skraidymo resursas netrukus baigsis, bei tris AS365 N3+ „Dauphin“, šie daugiausiai skirti paieškos ir gelbėjimo darbams bei aplinkos apsaugos stebėjimui Lietuvos teritorijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s