NATO oro policijos misiją Lietuvoje sustiprino vokiečių naikintuvai

Sustiprindami užsienio valstybių karinį buvimą Lietuvoje prie NATO oro policijos misijos Baltijos regione prisijungė ir Vokietijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Eurofighter“.

Praėjusią savaitę Šiauliuose papildomai dislokuoti Vokietijos karinių oro pajėgų kariai bei 4 naikintuvai iš 71-ojo taktinio sparno pagal dvišalį Vokietijos ir Jungtinės Karalystės susitarimą. Jie prisijungė prie Lietuvoje dislokuoto Jungtinės Karalystės junginio atliekančio oro policijos misiją kartu su Ispanijos karinėmis oro pajėgomis.

„Šis dvišalis bendradarbiavimas yra puiki galimybė abiejų šalių oro pajėgoms kartu atlikti realias oro operacijas“, – sveikindamas atvykusius Vokietijos kolegas sakė Jungtinės Karalystės junginio vadas plk. ltn. Stu Gwinnutt. Jis pabrėžė, jog tokio tipo bendradarbiavimas suteikia unikalias treniruočių ir realių operacijų galimybes ne tik pilotams, bet ir inžinieriams kartu aptarnaujantiems skirtingų šalių orlaivius.

Šiuo metu trijų Baltijos šalių oro erdvę saugo 15 naikintuvų. Šiauliuose dislokuota 11 naikintuvų iš Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Vokietijos. Be to, 4 Prancūzijos naikintuvai yra dislokuoti Amari bazėje Estijoje.

NATO oro policijos misija Baltijos šalyse vykdoma nuo 2004 metų, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo Aljanso narėmis.

Vokietijos karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijoje Baltijos valstybėse dalyvauja jau šeštą kartą.

Vokietija taip pat vadovauja ir didžiausią karių skaičių skiria atgrasymo ir gynybos tikslais 2017 m. pradžioje Rukloje dislokuotai tarptautinei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei. Lietuvos kariuomenės mechanizuotoji pėstininkų brigada yra priskirta vienai iš Vokietijos kariuomenių divizijų.

Vokietija aktyviai prisideda prie Lietuvos gynybinių pajėgumų vystymo. Šalis yra ilgametė Lietuvos partnerė modernizuojant Lietuvos kariuomenę, ginkluotę, karinę techniką – iš Vokietijos Lietuva perka pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“, savaeiges haubicas „Pzh2000“, šarvuočius „M577“ bei kt. Šalys taip pat bendradarbiauja plėtojant ir gerinant Lietuvos kariuomenės batalionus, jų infrastruktūrą. Vilniuje įsikūrusioje NATO pajėgų integravimo štabe tarnauja šios šalies karininkai.

Birželio pabaigoje į Klaipėdą buvo atvykusi Vokietijos karinių jūrų pajėgų laivų grupė iš trijų laivų: vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Main“ (A515), laivas „Oste“ (A52) ir povandeninis laivas „U-34″.

Siųsdama įvairias karines pajėgas – sausumos , oro, jūrų – Vokietija stiprina savo karinį buvimą prie sienos su Rusija ir tuo pačiu didina savo įtaką Lietuvai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s