Propagandinis renginys Rukloje: prancūzai pristatė savo karinę techniką

Liepos 23 d. Rukloje įvyko NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, papildžiusios Prancūzijos kontingentą, karinės technikos pristatymas. Kariai ir technika atvyko iš Prancūzijos kariuomenės 5-ojo dragūnų bataliono, dislokuoto Maji le Kane (Mailly-le-Camp).

Kaip ir kiti kovinės grupės kontingentai, Prancūzijos kariai į Lietuvą atsigabeno savo kovinę, aprūpinimo bei administracinę techniką. Manevrinis vienetas Prancūzijos ambasadorei Lietuvoje Claire Lignières-Counathe ir susirinkusiai žiniasklaidai pristatė pagrindinius kovos tankus „Leclerc“ ir pėstininkų kovos mašinas „VBCI“.

Tai jau ketvirtasis Prancūzijos karių kontingentas, kuris prisijungė prie NATO atgrasymo ir kolektyvinės gynybos priemonių stiprinimo Baltijos šalyse – NATO priešakinių pajėgų bataliono (nuo 2017 m. tris kartus dislokuoti Lietuvoje ir vieną kartą Estijoje). Prancūzijos karių kontingentą Lietuvoje sudaro apie 300 karių, iš jų maždaug 200 karių suformuoja mechanizuotąją pėstininkų kuopą ir dar 100 karių vykdo administracines ir logistines užduotis. Prancūzijos kariai sudaro vieną iš manevrinių kovinės grupės kuopų, tarnauja kovinės paramos vienetuose, kovinės grupės štabe.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje sudaro daugiau nei  1200 karių. Prancūzijos kariai pakeitė Kroatijos kontingento karius. Plačiau

Pati svarbiausia iš visų NATO viršūnių susitikime Varšuvoje 2016 metų liepą Lietuvos gautų saugumo garantijų – bendras Aljanso sprendimas nuo 2017 metų steigti Baltijos šalims ir Lenkijai skirtas priešakines pajėgas. Šis sprendimas, kaip visos NATO laikysenos dalis, skirtas vienareikšmiškai parodyti sąjungininkų solidarumą, ryžtą ir gebėjimą veikti nedelsiant duodant bendrą sąjungininkių atsaką į bet kokią agresiją. NATO valstybių ir vyriausybių vadovai šį sprendimą priėmė kaip atsaką į Rusijos agresiją Ukrainoje ir geopolitinės situacijos pokyčius. Priešakinių pajėgų suformavimas išreiškia Aljanso solidarumą ir įgyvendina patikimo atgrasymo ir gynybos idėją. Prancūzija savo karius į Lietuvoje buvo dislokavusi 2017 ir 2018 metais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s