„The Baltic Course“: Lenkijoje suimtas nelegaliai šnipinėjęs Lietuvos žvalgybininkas. KAM informaciją neigia.

KAM pranešė, jog Lietuvos žiniasklaidos priemones pasiekė melagingas pranešimas apie neva Lenkijoje sulaikytą Lietuvos karininką.

Pavadintame „netikru“ pranešime teigiama, kad „Lenkijos vidaus saugumo agentūra sulaikė Lietuvos kariuomenės karininką Antaną K., įtariamą šnipinėjimu Lietuvai“.

KAM pranešime rašoma:

„Tai – melaginga naujiena, kuri turi ir pagrindinius netikrų naujienų bruožus – Lietuvos žiniasklaidos priemonėms siųstas laiškas parašytas netaisyklinga lietuvių kalba, taip pat pranešimas išsiųstas tipišku netikrų naujienų platinimo būdu – suklastojus Lenkijos vidaus saugumo agentūros elektroninį paštą. Ši melaginga naujiena pirmą kartą pastebėta liepos 21 dieną, vokiečių kalba, internetiniame puslapyje thomaskraubitz.wixsite.com“.

Tuo tarpu minėtame puslapyje, taip pat nuo 1996 m. veikiančiame solidžiame verslo, ekonomikos ir politikos žurnale „The Baltic Course“, ši naujiena pateikta pakankamai išsamiai.

Anot „The Baltic Course“, lietuvis karininkas rinko ne pagal savo kompetenciją slaptą informaciją, kurią pastaruosius metus nuolat teikė Lietuvai. Esą remdamasi būtent jo patektais duomenimis Lietuvos valdžia nusprendė, kad būtų gerai JAV karius perkelti iš Vokietijos ne į Lenkiją, o į Lietuvą.

„The Baltic Course“ teigimu, nelegalus Lietuvos žvalgybos veikimas Lenkijos teritorijoje įrodo, kokia įtampa egzistuoja NATO viduje. Pažymima, kad Lietuvos žvalgybininkas veikė labai profesionaliai, oficialiai atstovaudamas Tarptautinių pajėgų Šiaurės rytų skyriaus vadavietėje Ščecine, Lenkijoje.

Lenkija pažymi, kad Lietuvos žvalgyba pakenkė jos nacionaliniams interesams. „The Baltic Course“ rašo jog Antanas K. yra suimtas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s