Pasienietis-kontrabandininkas – jau kasdienybė: kontrabandininkų grupės organizavimu ir vadovavimu įtariamas asmuo – VSAT pareigūnas

Korupcija Valstybės Sienos Apsaugos Tarnyboje (VSAT) – yra sistemingas reiškinys, nors VRM vadovybė to kol kas nepripažįsta. Tai kad pasieniečiai yra suiminėjami už kontrabandą deja jau tapo kasdienybe. Tačiau šįkart vienas VSAT pareigūnas nuėjo dar toliau. Įtariama, kad jis ne tik dalyvavo kontrabandinėje veikloje, bet ir organizavo ją.

Liepos 21-ąją Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai sulaikė 3 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Automobiliu „Audi A6“, kuriuo jos buvo gabenamos, vyko keturi vyrai, vienas iš kurių – VSAT pareigūnas. Drucminų kaimo prieigose pasieniečiai sustabdė patikrinti automobilį „Audi A6“. Ši vieta yra pasienio su Baltarusija ruože.

Automobiliu važiavo 4 vyrai. Jį vairavo 31-erių ne tarnyboje buvęs Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų pasienio užkardos vyresnysis pasienietis. Kartu su juo vyko 16-metis, 19-metis ir 20-metis, visi – Šalčininkų rajono gyventojai. Kaip mes aiškiai matome, pasienietis yra ženkliai vyresnis už savo bendrininkus, o tai duoda pagrindą įtarti jog būtent jis yra šios nusikalstamos grupuotės lyderis bei organizatorius. Matyt, savo rankose jis laikė ne tik automobilio, bet ir gaujos vairą.

Patikrinimo metu automobilio bagažinėje A.Barausko užkardos pasieniečiai aptiko 3000 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Akivaizdu, jog šios cigaretės pateko į Lietuvą iš Baltarusijos kontrabandiniu būdu.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Visus keturis „Audi A6“ vykusius kontrabandininkus, tame tarpe ir savo kolegą, pasieniečiai sulaikė ir uždarė į areštinę. Vėliau jie paleisti skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti. Cigaretės ir automobilis saugomi A.Barausko pasienio užkardoje.

Dėl sulaikyto VSAT pareigūno taip pat pradėtas tarnybinis patikrinimas. Jo tarnybos stažas yra daugiau už 10 metų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s