Klaipėdos uosto pirmojo pusmečio rezultatas: kritimas – 6,5 procento

Per pirmąjį šių metų pusmetį Klaipėdos uoste krova sumažėjo 6,5 proc., pajamos sumažėjo 1,5 proc., palyginus su praėjusiais metais.

Nepaisant to, prastesnius rezultatus su koronaviruso pandemija ir dėl jos įvestais apribojimais siejantis uosto vadovas Algis Latakas į ateitį žvelgia optimistiškiau.

„Laivybos apimtys atsistato ir manome, kad antrąjį pusmetį fiksuosime augimą“, – teigė jis.

Rytinės Baltijos jūros pakrantės uostuose fiksuotas 7 proc. krovos apimčių kritimas. Lietuvos uoste – Klaipėdoje – kritimas buvo kiek mažesnis. Čia perkrauta 6,5 proc. mažiau krovinių.

Anot A.Latako, dėl mažėjančio vartojimo buvo matoma, kaip uosto gabenama mažiau naftos, krovinių konteineriuose. Pasak jo, dabar prekyba tarp Azijos ir Europos atsistato.

„Matome, kad pajamos uoste per pirmą pusmetį krito sąlygiškai nedaug – 1,5 proc. ir gauta 31,168 mln. eurų“, – aiškino naujasis uosto direkcijos vadovas A.Latakas.

Anot jo, pagal šios dienos rodiklius antrasis pusmetis uosto veikloje prognozuojamas optimistiškesnis.

„Birželis ir liepa yra labiau pereinamas laikotarpis, kai nėra grūdų. Šiemet žadamas geras derlius. Taip pat ir išaugusi naftos paklausa turėtų leisti pakelti krovos rodiklius“, – per trečiadienį surengtą spaudos konferenciją kalbėjo uosto vadovas.

Prastų žinių jis turėjo dėl kruizinės laivybos. Planuotas rekordinis sezonas liko tik svajose. Kol kas į Klaipėdą neatvyko nė vienas kruizinis laivas ir, kiek dabar matoma, jų šiemet ir nebus.

Per pirmus šių metų šešis mėnesius uosto direkcija į infrastruktūrą investavo 23,3 mln. eurų. Nepaisant karantino, darbai, anot A.Latako, vyko sklandžiai ir planai yra įgyvendinti. Užbaigtas antrasis Malkų įlankos gilinimo etapas ir pasiektas 14,5 metrų gylis, buvo iškasta 2 mln. kub. metrų grunto.

„Šio projekto reikšmė didelė: iki šiol įlankoje nebuvo galima pilna pakrauti laivų. Juos išleisdavo arba nepilnai pakrautus, arba krovą baigdavo kitoje krantinėje. Tai apsunkino darbus“, – teigė uosto vadovas.

DFDS laivybos kompanijai įsigijus naujų keltų, kurių ilgis siekia iki 230 metrų buvo prailgintos krantinės ties Centrinių keleivių terminalu. Rekonstruotos krantinės ties bendrovėmis „BEGA“ ir KLASCO. Darbai tęsiami „Vakarų laivų gamyklos“ teritorijoje, kur rekonstruojamos krantinės bei prie „Klaipėdos naftos“ 1 krantinės.

Šiems metams yra numatomi dar du dideli darbai: uosto vartų rekonstrukcijos projektas, kuris dabar yra konkurso stadijoje, bei akvatorijos išgilinimas iki 17 metrų, tam, kad laivai galėtų apsisukti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s