JAV prezidentas: programėlė „TikTok“ šalyje bus uždrausta

JAV prezidentas penktadienį pranešė, kad trumpų vaizdo įrašų programėlės „TikTok“ veikla Jungtinėse Valstijose artimiausiu metu bus uždrausta.

„Kalbant apie „TikTok“, mes uždraudžiame šios programėlės veiklą JAV“, – žurnalistus informavo D.Trumpas.

Jis pareiškė galįs panaudoti nepaprastąsias ekonomines galias arba vykdomąjį raštą, kad ši programėlė šalyje būtų uždrausta.

„Na, aš turiu tokią valdžią“, – pridūrė prezidentas.

Tačiau kol kas nėra aišku, kaip atrodytų tokia tvarka.

Penktadienį pasirodė pranešimų, kuriuose teigta, kad D.Trumpas pareikalaus, jog programėlę valdanti Kinijos bendrovė „ByteDance“ atsisakytų veiklos JAV, tačiau prezidentas galiausiai pranešė, kad programėlė išvis bus draudžiama.

Pastarosiomis savaitėmis politikai ir ekspertai reiškė susirūpinimą, kad Kinijoje sukurta „TikTok“ gali kelti JAV nacionalinio saugumo riziką.

JAV vyriausybė šiuo metu vykdo „TikTok“ nacionalinio saugumo apžvalgą ir rengiasi pateikti D.Trumpui rekomendacijas, šią savaitę Baltuosiuose rūmuose žurnalistams sakė iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas. „ByteDance“ svarstė savo įmonės struktūros pakeitimus ir, kaip pranešama, jau svarstė galimybę parduoti daugumą „TikTok“ akcijų.

„Microsoft“ derėjosi įsigyti „TikTok“, „New York Times“, citavo asmenį, žinantį apie situaciją, bet pati „Microsoft“ atsisakė komentuoti savo verslo sandorius. Tačiau savo sprendimu D.Trumpas griežtai atmetė galimo susitarimo, patenkinančio nacionalinio saugumo problemas, idėją.

„TikTok“ kritikai nerimauja, kad duomenys, kuriuos programėlė renka apie savo JAV vartotojus, gali patekti į Kinijos vyriausybės rankas, nors pati „TikTok“ teigė, kad savo duomenis saugo ne Kinijoje ir kad ji priešinsis bet kokiems Pekino bandymams pasisavinti informaciją.

Kibernetinio saugumo ekspertai teigė, kad „TikTok“ potenciali rizika nacionaliniam saugumui iš esmės yra teorinė ir kad nėra duomenų, leidžiančių teigti, jog Kinijos žvalgyba pakenkė „TikTok“ vartotojų duomenims.

Tačiau matyt tik JAV valstybės organams, pirmiausia – žvalgybos institucijoms, galima rinkti „Facebook“, „Google“, „Instagram“, „Twitter“, „Youtube“ bei kitų JAV įmonių valdomų socialinių tinklų vartotojų duomenis. Jeigu tą patį net teoriškai gali padaryti kitose šalyse sukurtos įmones, jas reikia uždrausti. Laisvė, demokratija…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s