(Ne)matoma rinkos ranka: JAV prezidentas verčia „Microsoft“ įsigyti „TikTok“ padalinį Amerikoje

„Microsoft“ vadovai sekmadienį pranešė, kad po susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu toliau tęs derybas su Kinijai priklausančia vaizdo įrašų dalijimosi programa „TikTok“ dėl jos JAV padalinio įsigijimo.

„Po „Microsoft“ generalinio direktoriaus Satya Nadella ir prezidento Donaldo J.Trumpo pokalbio, „Microsoft“ yra pasirengusi tęsti diskusijas, norėdama įvertinti galimybę įsigyti „TikTok“ padalinį Jungtinėse Valstijose“, – teigiama bendrovės pranešime.

D.Trumpas pagrasino uždrausti nepaprastai populiarią programą JAV argumentuodamas savo sprendimą nacionalinio saugumo interesais.

Tuo tarpu JAV valstybės sekretorius Mike’as Pompeo anksčiau sekmadienį pareiškė, kad prezidentas ketina paskelbti griežtus veiksmus prieš „TikTok“.

„Prezidentas Trumpas pasakė „Gana“, todėl mes ketiname imtis veiksmų“, – kalbėjo M.Pompeo kanalui „Fox News“.

„Todėl artimiausiomis dienomis prezidentas imsis veiksmų atsižvelgdamas į daugybę rizikų nacionaliniam saugumui, kurias kelia programinė įrangos platforma, susijusi su Kinijos komunistų partija“, – pridūrė jis.

Matyt su kapitalistinėmis JAV susijusios programėlės „Facebook“, „Google“, „Instagram“, „Twitter“, „Youtube“ kitoms valstybėms jokių grėsmių nekelia.

Ankstesniuose žiniasklaidos pranešimuose buvo teigiama, kad D.Trumpas ketina pareikalauti, jog platformos savininkė, Kinijos bendrovė „ByteDance“, parduotų JAV veikiantį padalinį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s