(Ne)matoma rinkos ranka: D.Trumpas davė „TikTok“ 6 savaites parduoti savo padalinį JAV, dalį pinigų gaus JAV valstybė

JAV prezidentas liepė privačiai kinų įmonei „ByteDance“, kuriai priklauso populiarioji kinų vaizdo įrašų platforma „TikTok“, per šešias savaites parduoti savo padalinį Jungtinėse Valstijose kokiai nors amerikiečių bendrovei.

„Tai turi būti amerikiečių įmonė … ji turi priklausyti JAV, – kalbėjo D.Trumpas. – Nenorime turėti jokių problemų dėl saugumo.“

Jis pridėjo, jog kitu atveju platforma Amerikoje „nebeveiks“.

Pasak D.Trumpo, dėl „TikTok“ įsigijimo derasi „Microsoft“.

Kinų platforma visame pasaulyje turi daugiau kaip vieną milijardą vartotojų. Visgi JAV pareigūnai teigia, kad programa kelia pavojų nacionaliniam saugumui, nes ji gali perduoti milijonų amerikiečių asmeninius duomenis Kinijos žvalgybos tarnyboms, nors profesionalai sako jog tai nėra įrodyta.

D.Trumpas liepė platformą patronuojančiai bendrovei „ByteDance“ sudaryti susitarimą iki rugsėjo vidurio.

„Aš paskyriau datą – apie rugsėjo 15 dieną, po kurios bendrovė nebegalės vykdyti veiklos JAV“, – pareiškė jis.

Amerikos prezidentas pareiškė, jog nepriklausomai nuo kainos, „JAV turėtų gauti labai didelę procentą tos kainos, nes mes tai darome įmanoma“.

Ar tai nėra stambaus mąsto korupcijos pavyzdys: valstybė priima reikalingą verslo subjektui politinį sprendimą ir už tai gauna savo pinigų dalį. Reketavimas??? Ne, tik verslas!

D.Trumpas palygino dalies reikalavimą su „įsikraustymo mokesčių“, kurį nuomojamo būsto savininkai ima iš naujų nuomonininkų – ši praktika daug kur laikoma neteisėta, įskaitant Niujorką, kur milijardierius prezidentas susikūrė savo nekilnojamojo turto imperiją.

„TikTok“ yra labai sėkminga, tačiau didelė jos sėkmės dalis yra mūsų šalyje“, – pareiškė jis. – Manau, kad tai labai sąžininga.“

Be to, D.Trumpas iškėlė ir netikėtą sąlygą, pareiškęs, jog pardavus „TikTok“ padalinį JAV, už sandorio inicijavimą JAV iždui turės būti atseikėta nemaža suma.

„Labai didelė šios kainos dalis turės patekti į JAV iždą, nes sudarome galimybę šiam sandoriui įvykti“, – žurnalistams pareiškė D.Trumpas. Jis pridūrė „Jie neturi jokių teisių, nebent mes jiems jų suteiktume“.

Senoji britų patarlė sako: „Džentelmenai žaidžia pagal taisykles. Taisykles rašo džentelmenai“. Tokio atviro pasityčiojimo iš taip vadinamų „vakarų vertybių“ pasaulis dar nėra matęs.

Ir ši valstybė, kaip sako valdančiojo Lietuvos politinio režimo veikėjai, yra „mūsų strateginė partnerė“.

Pasakyk kas yra tavo draugas, ir aš pasakysiu kas esi tu…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s