JAV perdavė Lietuvai „Javelin“ raketų siuntą

Lietuvai iš Jungtinių Amerikos Valstijų perduotos papildomos prieštankinių sistemų „Javelin“ raketos. Jų vertė sudaro kiek daugiau už 31 mln. JAV dolerių, trečiadienį pranešė Lietuvos kariuomenė. Šios raketos yra Jungtinių Valstijų parama Lietuvai.

Krašto apsaugos ministerijos teigimu, Lietuva per artimiausią dešimtmetį iš JAV planuoja įsigyti raketų už 104 mln. JAV dolerių. Iš jų 13 mln. JAV dolerių sutartis buvo pasirašyta 2019 metų pabaigoje. Šiomis sistemomis bus papildomai aprūpinti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padaliniai.

„JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. Iš JAV gaunama ir įsigyjama prieštankinė sistema „Javelin“ ypač reikšmingai prisideda prie ilgalaikių Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų didinimo ir atgrasomojo poveikio stiprinimo“, – pranešė krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas.

Pasak JAV ambasadoriaus Lietuvoje Roberto S.Gilchristo, papildomos „Javelin” prieštankinių sistemų raketos „neabejotinai sustiprins Lietuvos sąveiką su JAV karinėmis pajėgomis“.

„Jos rodo tvirtą JAV įsipareigojimą mūsų sąjungininkų saugumui. (…) Sveikinu Lietuvos pastangas modernizuoti ir tobulinti savo ginkluotės pajėgumus“, – teigė jis.

„Javelin“ gali naikinti taikinius, esančius nuo 75 metrų iki 2,5 kilometro.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s