Kinija apkaltino JAV „manipuliavimu bei slopinimu“ dėl „TikTok“ ir „WeChat“ uždraudimo

Kinija penktadienį oficialiai apkaltino Jungtines Valstijas „manipuliavimu bei slopinimu“, JAV prezidentui Donaldui Trumpui pastačius ultimatumą Kinijos socialinės žiniasklaidos milžinėms „TikTok“ ir „WeChat“.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Wang Wenbin spaudos pranešime teigė, kad JAV žingsnis žengtas amerikiečių vartotojų ir bendrovių sąskaita.

D.Trumpo dekretai, įsigaliosiantys per 45 dienas, uždraudžia JAV jurisdikcijai priklausantiems asmenims vykdyti verslą su „TikTok“ ar „WeChat“ savininkais. D.Trumpas šių priemonių ėmėsi, dviem didžiausioms pasaulio ekonomikoms susirėmus daugybėje klausimų, pradėjus nuo Kinijos telekomunikacijų milžinės „Huawei“.

D.Trumpo dekretuose teigiama, kad socialinės žiniasklaidos milžinės kelia grėsmę JAV „nacionaliniam saugumui, užsienio politikai ir ekonomikai“, todėl prezidentas siekia pažaboti Kinijos galią globalių technologijų srityje.

Wang Wenbin teigė, kad „JAV dažnai piktnaudžiauja savo nacionaline galia ir nepagrįstai slopina ne JAV esančias bendroves“.

„JAV vartotojų ir bendrovių teisių ir interesų sąskaita JAV … vykdo savavališką politinį manipuliavimą ir slopinimą“, – pridūrė jis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s