Venesueloje dėl nepavykusio įsiveržimo du amerikiečiai nuteisti kalėti 20 metų

Venesueloje 20 metų kalėti nuteisti du buvę JAV kariai, apkaltinti tokiais nusikaltimais kaip „terorizmas“, po nesėkmingo mėginimo gegužę įsiveržti į Lotynų Amerikos šalį su tikslu nuversti teisėtą valstybės valdžią, vėlai penktadienį pareiškė generalinis prokuroras Tarekas Williamas Saabas.

34 metų Luke’as Alexanderis Denmanas ir 41 metų Airanas Berry prisipažino esantys kalti dėl „sąmokslo, slapto susitarimo (padaryti nusikaltimą – red.), neteisėto ginklų gabenimo ir terorizmo“, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė T.W.Saabas.

Venesuela laikosi pozicijos, kad jiedu mėgino surengti įsiveržimą ir nuversti teisėtą respublikos prezidentą Nicolą Maduro.

Venesuelos vyriausybė skelbė, kad gegužės 3–4 dienomis sužlugdė įsiveržimą šiaurinėje šalies pakrantėje. Įtarimai yra grindžiami vaizdo įrašu, kuriame vienas kapitonas, sulaikytas per minimą reidą, kalba apie susitikimą Baltuosiuose rūmuose.

Anksčiau paaiškėjo, jog J.Guaido pasirašė kontraktą su J.Goudreau įkurta privačia saugumo ir gynybos kompanija „Silvercorp USA“, kad ši įvykdytų perversmą, „sučiuptų, sulaikytų ir nušalintų“ Venesuelos prezidentą, ir „įvesdintų“ opozicijos lyderį.

J.Guaido šį kontraktą yra pavadinęs melagingu ir sako, kad Venesuelos vyriausybė ieško dingsčių jam areštuoti.

D.Trumpas yra paneigęs, kad JAV susijusios su šiuo reikalu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s