Klaipėdos uoste – naftos produktų dėmė: uždrausta maudytis paplūdimiuose

Klaipėdos jūrų uosto direkcija pranešė, kad uoste, ties Žiemos uosto įlanka, sekmadienį paryčiais (apie 6 val.) pastebėta naftos produktų dėmė. Direkcijos dispečeriai apie įvykį informavo atsakingas institucijas, į vietą buvo išsiųstas Uosto direkcijos kateris „Zunda“, skirtas teršalams rinkti. Ties įlanka pastatyta 150 m bonų užtvarų. Papildomai buvo pasitelktas Uosto direkcijos narų ir naftos surinkimo laivas „Naras“.

Apie 9 val. buvo pakeltas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Pilotai pastebėjo 2 kv. km. teršalų dėmę. Teršalų likvidavimo darbams buvo išsiųsti Karinių jūrų pajėgų laivas „Šakiai“, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento kateriai, taip pat Klaipėdos jūrų uosto laivas „Mingė“.

13 val. BĮ „Klaipėdos paplūdimiai” savo socialinio tinklo paskyroje pranešė, jog visuose miesto paplūdimiuose iškelta raudona vėliava „dėl naktį uoste įvykusios avarijos, kurios metu išsiliejo dyzelino tarša į jūrą”.

„Maudytis jūroje nerekomenduojama”, – rašo įstaiga.

Prieš 16 val. Uosto direkcija pranešė, kad siunčia savo pajėgas, kurios padės operacijai vadovaujančiam Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui atlikti naftos produktų surinkimą jūroje.

„Operacijoje dalyvaus locmaninis kateris „Mingė“, kuris gabena 500 m ilgio absorbcines bonines užtvaras. Tikimės, kad kaip galima greičiau paaiškės įvykio aplinkybės ir bus nustatytas taršos šaltinis“, – pranešime cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

„Nuolatos palaikau ryšį su visų šioje operacijoje dalyvaujančių institucijų vadovais ir akylai stebiu visą šį procesą. Mobilizuotos visos tarnybos, jos pasirengusios koordinuotiems veiksmams”, – sekmadienio vakarą savo „Facebook” paskyroje rašė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

17.30 val. Uosto direkcija pranešė, kad ties I Melnrage jos kateris bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos pajėgos absorbuojančiomis bonų užtvaromis renka naftos produktų teršalus. Locmaninis kateris žvalgė ruožą jūroje ties Giruliais – čia teršalų nepastebėta. Toliau buvo renkami ir rytą pastebėti naftos produktų teršalai ties Žiemos uosto įlanka. Ten dirbo du Uosto direkcijos laivai „Zunda“ ir „Naras“.

22 val. uosto akvatorijoje ties Žiemos įlanka taršos likvidavimo darbai buvo tęsiami. Anot Uosto direkcijos, darbus numatoma vykdyti tol, kol bus surinkti visi teršalai. Ties Žiemos uosto įlanka iš viso jau buvo pastatyta 350 m bonų užtvarų.

„Dabartiniu metu ypatingai svarbu apsaugoti pakrantę. Gavus tyrimų rezultatus ir žinant kokia medžiaga ar medžiagų̨ mišinys išsiliejo akvatorijoje, bus sprendžiama dėl cheminių medžiagų̨ naudojimo teršalams „surišti“. Ypatingai svarbu, kad visi darbai būtų atliekami maksimaliai tausojant ekosistemą ir nesukeliant dar didesnės žalos“, – pranešime spaudai cituojama Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė.

Anot jos, kai neliks grėsmės gamtai ir žmonių̨ sveikatai, bus nustatyti ir atsakingi dėl šio incidento, bus suskaičiuota žala gamtai, kurią kaltieji privalės atlyginti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s