Išrinktoji Baltarusijos prezidentė S.Tichanovskaja pirmojo vizito atvyko į Lietuvą

Lietuvos bei kitų ES valstybių laikoma išrinktąja Baltarusijos prezidente, opozicijos atstovė rinkimuose Svetlana Tichanovskaja savo pirmojo vizito atvyko į Lietuvą. Dabar ji yra saugioj vietoj, antradienį pranešė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Ji atvyko į Lietuvą ir šiuo metu yra saugi“, – informavo ministras.

S. Tichanovskaja pirmadienį atsisakė pripažinti Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos pergalę prezidento rinkimuose. Ji paskelbė laikanti save rinkimų nugalėtoja ir paragino jį perduoti valdžią. Baltarusijoje kelias naktis vyko protesto akcijos prieš rinkimų rezultatų klastojimą.

Anglų kalbos mokytojos išsilavinimą turinti 37 metų S. Tichanovskaja prezidento rinkimuose nusprendė kandidatuoti, kai buvo areštuotas jos vyras – populiarus tinklaraštininkas Sergejus Tichanovskis. Pergalės atveju ji žadėjo surengti naujus Baltarusijos prezidento rinkimus.

Lietuvos politologai mano jog S. Tichanovskajos atvykimas į Lietuvą yra logiškas. Mat pastaruoju metu Vilnius tapo baltarusių opozicijos koncentracijos vieta ir yra netoli nuo Baltarusijos sienos ir jos sostinės.

Dėl S. Tichanovskajos pirmadienio vakarą buvo kilę nerimo, kai ji kelioms valandoms įstrigo rinkimų komisijoje, kur atvyko pateikti skundą dėl rezultatų klastojimo. Kurį laiką jos buvimo vieta buvo nežinoma.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s