Baltarusija neįsileido europarlamentarų: Petras Auštrevičius neišskrido, kolega iš Lenkijos – deportuotas

Lietuvos atstovas Europos Parlamente Petras Auštrevičius su kolega iš Lenkijos Robertu Biedronu penktadienį bandė nuvykti į Baltarusiją ir savo akimis pamatyti, kas vyksta šalyje. Tačiau Baltarusija jų neįsileido. R.Biedronas iš Baltarusijos buvo deportuotas, o P.Auštrevičiaus net neįleido į lėktuvą.

Kaip penktadienio vakare žiniasklaidai papasakojo pats P.Auštrevičius, į Baltarusiją, kaip EP delegacijos ryšiams su Baltarusija nariai (R.Biedronas yra šios delegacijos vadovas) jie nusprendė vykti savo iniciatyva. Politikai norėjo pamatyti, kas išties vyksta šalyje, susitikti su pilietinės visuomenės atstovais, diplomatiniu korpusu, opozicija, apsilankyti ligoninėje, kurioje gydomi sužaloti žmonės. Tačiau to padaryti nepavyko.

„R.Biedroną sulaikė nusileidus Minske, pralaikė tris valandas, įsodino į artimiausią lėktuvą, skrendantį į Vilnių, ir jis netrukus turi nusileisti Vilniuje. O man neišdavė bilieto. Bilietas „BelAvia“ – Baltarusijos avialinijų – sprendimu anuliuotas reikalaujant pasienio tarnybai“, – penktadienio vakare žiniasklaidai pranešė P.Auštrevičius.

Europarlamentarai nesulaukė išsamių paaiškinimų, kodėl nėra įleidžiami.

„Paaiškinimas buvo administracinis, kad priimtas sprendimas ir tiek žinių. Jokių argumentų neišgirdau. O kadangi „BelAvia“ tai įpareigojo padaryti pasienio tarnyba – žinome, kokia tai struktūra, tai yra valstybinis sprendimas neįsileisti parlamentarų. Nežinau, dabar ar apskritai, elgiantis taip pat kaip Rusija, kuri turi nepageidaujamų politikų sąrašus. Aš manau, kad tai užsidarinėjimas nuo pasaulio“, – vertino P.Auštrevičius.

Šie badaujančio liberalo žodžiai skamba keistai kadangi panašių priemonių imasi ir Europos Sąjungos valstybių valdininkai. Bet čia yra kitoks atvejis – reikia suprasti.

Lenkijos europarlamentarui, atskridusiam į Minską iš Varšuvos, pasak P.Auštrevičiaus, buvo paaiškinta, kad jis neįleidžiamas dėl priežasčių, susijusių su nacionaliniu saugumu. P.Auštrevičiaus vertinimu, šis Baltarusijos valdžios poelgis rodo, kad viskas, kas kalbama apie dialogą, tėra melas.

„Tai skleidžia daug platesnę žinią. Žinią, kad jų vadovo, užsienio reikalų ministro skleidžiama žinia apie dialogą yra melas. Jie nepasiruošę ir nenori dialogo. Arba nori dialogo pagal savo taisykles. Taigi tos kalbos apie bandymą prie vieno stalo susodinti A.Lukašenką su pilietine visuomene, man atrodo, visiškai futuristiškai, neįvertinant dabartinės situacijos“, – teigė P.Auštrevičius.

Tuo tarpu kai ta pati Lietuva, argumentuodama savo sprendimus „saugumo sumetimais“, neįsileidžia, pavyzdžiui, Rusijos dainininkų arba žurnalistų, tokie žingsniai nėra laikomi uždarumu arba dialogo nenorėjimu. Čia vėlgi kitoks dalykas – reikia suprasti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s