Lietuvos lenkų partija apie situaciją Baltarusijoje: yra valdžia ir reikia paklusti jos reikalavimams

Antradienį Seime ketinama priimti rezoliuciją, kuria Baltarusijoje vykę prezidento rinkimai pripažįstami suklastotais, pasirašė visų, išskyrus vieną, frakcijų Seime atstovai. Lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos parlamentarų parašų nėra.

Be to, šios koalicijos partijos sąrašo Seimo rinkimuose lyderis Zbignevas Jedinskis feisbuke „sužibėjo“ pareiškęs, kad Baltarusijos policija gina Konstituciją. Ši žinutė jau dingo, nors politikas sako pats jos netrynęs.

Kodėl lenkų partija nepasirašė rezoliucijos, jos sąrašo vedlys Z.Jedinskis teigė viešai paaiškinti negalįs, nes LLRA-KŠS Seimo frakcijai nevadovauja. Jis pats aiškino apie rezoliuciją girdintis pirmą kartą, esą apie ją frakcija nieko nekalbėjo.

„Pas mus, jei frakcija priima sprendimus, tai renkasi frakcija ir priima sprendimus. Jokio susirinkimo šiuo klausimu nebuvo ir aš nieko nežinau“, – kalbėjo jis.

Z.Jedinskis sako, kad Lietuva neturėtų vertinti, ar rinkimai Baltarusijoje buvo suklastoti, ar ne.

Be to, per Facebooke jis pasidalino tokiu įrašu: „Lukašenka iš lietuviškų konservatorių išmoko, kaip nuraminti protestus. Skirtumas tik tas, kad Baltarusijoje policija gina Konstituciją, o Lietuvoje 2009 metais policija gynė tuos, kurie pažeidė Konstituciją, tai yra, policija gynė konservatorių valdžią, kuri per taip vadinamą „naktinę reformą“, pažeisdama Konstituciją, sumažino pensijas ir atlyginimus“.

Šis įrašas netrukus dingo, bet Z.Jedinskis sako pats jo neištrynęs.

„Tikrai ne aš. Galbūt kažkas apskundė iš mano feisbuko ir dingo. Tikrai ne aš. Gal feisbukas ištrynė“, – paaiškino LLRA-KŠS lyderis.

Jis tikina nuomonės taip pat nepakeitęs.

„Mano pozicija labai aiški: negalima kištis į kitų valstybių vidaus reikalus. Čia ne aš sugalvojau, čia tokia tarptautinė praktika“, – sakė jis.

Paprašytas paaiškinti įrašo turinį, politikas kalbėjo, kad jis ten norėjo pavaizduoti, kaip „2009 m. Lietuvoje buvo panaši situacija, kai Lietuvos piliečiai atėjo ginti Lietuvos Konstituciją, po to, kai konservatorių valdžia per naktinę reformą pažeidė Konstituciją ir sumažino pensijas“.

„Buvo prie Seimo ir šaudoma guminėmis kulkomis, ir buvo daug nukentėjusių, sužeistų. Čia yra faktas. Aš pažymėjau, kad reikia žiūrėti savo reikalų, o ne kištis į Baltarusijos reikalus“, – teigė jis.

Paklaustas, ar jam atrodo vienodas smurtas, kai Lietuvos policija prieš į Seimą akmenis mėčiusius riaušininkus naudojo jėgą ir dabar Baltarusijoje policininkų tiesiog gatvėje užpuolami žmonės, Z.Jedinskis pripažino skirtumus.

„Lyginti kiekvieną situaciją…Šiek tiek, aišku, skiriasi, bet jeigu mes paimsim JAV pavyzdį, tai ten yra griežta taisyklė: jei ateina policininkas ir liepia paklusti, turi nedelsiant tai padaryti arba būsi nušautas“, – dar toliau į palyginimus leidosi Seimo narys.

„Aš manau, kad jei yra valdžia ir yra teisėta valdžia, tai reikia paklusti tos valdžios reikalavimams. Ar čia būtų Lietuva, ar Baltarusija, ar JAV“, – požiūrį išdėstė Lenkų rinkimų akcijos atstovas.

O ar valdžia Baltarusijoje Z.Jesinskio akimis, teisėta ir ar matė Seimo narys vaizdo įrašus to, kas vyksta Baltarusijoje? Prieš atsakydamas parlamentaras pasiteiravo, ar jo pasisakymas bus cituojamas neiškarpytas.

„Man asmeniškai Lukašenka nepatinka kaip žmogus, kaip vadovas dėl keleto priežasčių. Pirma, man nepatinka jo chamiškas būdas bendrauti su savo pavaldiniais, aš žiūriu ir baltarusišką televiziją kartais. Antra, man nepatiko, kad kai buvo karantinas, jis cerkvėje per Velykas surengė konferenciją, kad reikia melstis, o ne sakyti pasisakymus. Man jis kaip žmogus, vadovas nepatinka, bet aš gerbiu baltarusių piliečių nuomonę ir pasirinkimą. Jie jį išrinko. Ar buvo klastojimas, ar ne – nei aš ten buvau, nei jūs ten buvote. Jei buvo klastojimas, yra teismai, yra rinkimų komisija, galų gale galima viską teisiškai išspręsti“, – teigė Seimo narys Z.Jedinskis.

Galiausiai jis sutiko, kad ir smurtas prieš taikius protestuotojus „galbūt buvo ir per didelis“, bet taip esą „pasitaiko visada ir visur“.

„Pažeidimų būna ir bus visada. Ir Lietuvoje, ir Baltarusijoje, ir JAV. Visame pasaulyje pažeidimų būna. Prieš rinkimus buvo padaryta apklausa, kurioje, aišku, ne 80 proc., bet vis tiek didžiulė persvara Lukašenkos naudai. Kad jis laimėtų, niekam nekilo abejonių, bet esmė ta, kad ne mūsų čia reikalas“, – kalbėjo LLRA-KŠS atstovas.

Paklaustas, ar visgi pasaulis neturi reaguoti, jei mato galimai suklastotus rinkimus ir mušamus žmones, Z.Jedinskis aiškino, kad pasaulis vienodai turi reaguoti į visus dalykus.

„Kodėl mes nereaguojame, kai vyksta smurtas JAV? Ten tokie dalykai dedasi, o nei prezidentas, nei Vyriausybė į tai nereaguoja. Mano manymu, mes turime laikytis vienodų standartų. Aš pasisakau prieš smurtą bet kur, bet pirmiausia turime žiūrėti savo šalies“, – kalbėjo jis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s