Visuomenininkai planuoja suorganizuoti gyvąją grandinę, renka lėšas protestuotojams Baltarusijoje

Norėdami palaikyti prieš rinkimų falsifikavimą ir milicijos smurtą kovojančius baltarusius, Lietuvos visuomenininkai rugpjūčio 23-ąją – Baltijos kelio dieną – planuoja suorganizuoti žmonių grandinę nuo Vilniaus iki Baltarusijos sienos. Be to jie renka lėšas protestuotojams Baltarusijoje.

Akcijos organizatorius laidų vedėjas, visuomenininkas Andrius Tapinas sako, kad grandinei nuo Katedros sostinėje iki sienos su Baltarusija gali prireikti kelių dešimčių tūkstančių žmonių.

„Skaičiuojame, kad preliminariai prireiks 25–30 tūkst. žmonių“, – penktadienį pranešė A.Tapinas.

Jo teigimu, nors dar nėra paskelbta registracija, tačiau kai kurios savivaldybės jau organizuojasi transportą. Matyt tai daroma už mokesčių mokėtoj lėšas.

„Jeigu netikėtume, tai nedarytume. Matėme teigiamą pirmą impulsą – pirmas reakcijas. Jau yra savivaldybių, kurios organizuojasi transportą – autobusus, taip pat kviesime įvairias organizacijas“, – pasakojo visuomenininkas.

Anot A.Tapino, su Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėmis dėl leidimų ketinama kalbėti pirmadienį, tačiau tikimasi, kad dėl jų problemų nebus.

„Vilniaus miestas jau užtikrino, kad jokių problemų nebus. Manau, kad nebus jokių problemų ir su Vilniaus rajono savivaldybe. Aiškus renginys, formatas, renginys trumpas – nebus didelių kliūčių, manau, kad gražiai suvaldysime srautus“, – teigė A.Tapinas.

Jis pridūrė žinąs, jog baltarusiai irgi ketina rengti panašią akciją ir norėtų simboliškai susijungti. Anot A.Tapino, prie propagandinės akcijos taip pat ketina prisijungti kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kelios dešimtys visuomenininkų taip pat inicijavo ir piniginės paramos rinkimą – akcija „Freedom first. Go, Belarus!” skelbia per pusdienį nuo jos pradžios surinkusi daugiau nei 5,5 tūkst. eurų. Akcijos iniciatorė Agnė Zalanskaitė sako, kad parama bus skirta su represijomis kovojančiai baltarusių organizacijai „BY_Help“.

„Organizacija veikia Baltarusijoje nuo 2017 metų. Jie remia šeimas, moka baudas už asmenis, kurie yra suimti. O dabar jie renka aukas medikamentams, transportui, ryšio paslaugoms“, – informavo A.Zalanskaitė.

Tarp šios akcijos iniciatorių – lenktynininkas Benediktas Vanagas, politologas Vytis Jurkonis, kunigai Algirdas Toliatas, Ričardas Doveika, Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, taip pat sąraše – aktoriai, filosofai, žurnalistai, teatro, muziejaus vadovai ir kiti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s