Kovoti prieš vandens bei oro teršimą klaipėdiečiai susirinko prie „Grigeo Klaipėda“ – įmonės vadovai bei uostamiesčio meras nepasirodė

Šeštadienį gausus klaipėdiečių būrys surengė į mitingą prie AB „Grigeo Klaipėda“ pastato. Pagrindinis klaipėdiečių noras ir siekis yra tas, kad mieste nebeliktų jau ne vienerius metus miestiečius kankinančios smarvės, o čia veikiančios įmonės nebeterštų vandens telkinių.

Be to, mitingo metu klaipėdiečiai rašėsi po ilgu reikalavimų sąrašu, kuriame reikalavo nustatyti konkrečius terminus iki kada AB „Grigeo Klaipėda“ turi įsidiegti taršą ir kvapus naikinančius įrenginius, taip pat mitinguotojai akcentavo, jog įmonei turi būti naikinamas TIPK leidimas.

„Įmonė yra pasiruošusi atnaujinti savo, visa Mendelejevo lentele užnuodytų, atliekų transportavimą, keturiolikos kilometrų trasa per visą miestą, į Dumpių kaimą ir mes reikalausime, kad niekas jiems neleistų persijungti iš Klaipėdos miesto tinklų ir patiems tvarkytis nuotekų. Mes reikalaujame naikinti TIPK leidimą“, – mitingo metu sakė organizatoriai.

Mitingo organizatoriai ir dalyviai kreipsis į Aplinkos ministrą ragindami jį būti griežtesniu ir imtis kardinalių priemonių dėl įmonės „Grigeo Klaipėda“ tolimesnės veiklos. Taip pat rašte, po kuriuo parašus sudėjo klaipėdiečiai, bus kreipiamasi ir į Ministrą Pirmininką. Klaipėdiečiai prašys jo imtis griežtesnių poveikio priemonių dėl jam pavaldžių ministerijų vadovų neveiklumo ir galimos nusikalstamos veiklos bei korupcijos. Vilties neprarandantys ir jau ne vienerius metus su ekologijos pažeidimais kovojantys klaipėdiečiai pagalbos tikisi ir iš LR Prezidento.

„Klaipėdos gyventojų vardu, prašome pareikalauti iš Jums pavaldžių institucijų maksimalių pastangų atliekant tyrimą dėl AB „Grigeo Klaipėda“ ir kitų „Grigeo“ įmonių grupės veiklos. Gelbėkite Klaipėdą nuo ciniško ir neatsakingo verslo. Padėkite mums išsaugoti savo vaikų ir ateities kartų sveikatą“, – rašoma vietinių gyventojų kreipimesi.

Likus kiek daugiau nei savaitei iki mitingo organizatoriai įmonės „Grigeo Klaipėda“ vadovams išsiuntė kvietimus, kuriais prašė atvykti į mitingą ir jo metu atsakyti į jiems rūpimus klausimus bei pasiaiškinti dėl miestą kankinančios smarvės ir Kuršių marių užteršimo.

„Įmonės „Grigeo Klaipėda“ direktorius bent teikėsi atsakyti raštu, kad į mitingą neatvyks ir pakvietė mus į susitikimą. Ponas Pangonis ir „Grigeo Klaipėda“ valdyba net nesiteikė atsakyti ar atvyks, ar ne. Mes norėjome išgirsti Pangonio paaiškinimus, kad įmonės prezidentas pažiūrėtų žmonėms į akis ir pasakytų konkretų terminą, kada mes galėsime atsidaryti langus“ , – sakė mitingo organizatoriai.

Rugpjūčio 13 dieną „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius Tomas Eikinas pakvietė mitingo organizatorius į susitikimą, kuriame aptarė naujas kvapų mažinimo priemones, planus ir atsakė į gyventojų klausimus, tačiau mitingo organizatoriai tikino, jog tai buvo tik viešųjų ryšių akcija.

„Mes nuvykome į susitikimą ir eilinį kartą įsitikinome, kad tai buvo viešųjų ryšių akcija. Jų tikslas buvo pasakyti, jog mes susitikome, ko jie čia mitinguoja. Jokių sprendimų susitikimo metu nepriėmėme, eilinį kartą pažiūrėjome skaidres ir pasikalbėjome. Įmonė vis ruošiasi tvarkytis ir tvarkytis. Praėjusiais metais mums tą patį žadėjo, ir 2013 metais tą patį žadėjo. Situacija 7 metus nesikeičia, mes norime realių veiksmų, o ne pažadų“, – piktinosi mitingo organizatorė, miesto tarybos narė Ligita Girskienė.

Asociacijos „Žalia banga“ pirmininkė Dalia Žukienė prisiminė, kaip prieš 32 metus, beveik toje pačioje vietoje, taip pat vyko mitingas. 1988 metais Klaipėdoje dar tik kūrėsi Žaliųjų organizacijos, bet jau tada žmonės važiavo iš Kauno ir Vilniaus, kad sustabdytų taršą Klaipėdoje.

„Žmonės su vėliavomis ėjo prie „Celiuliozės popieriaus kombinato“, taip tuomet vadinosi „Grigeo Klaipėda“. Po 32 metų žmonės jie vėl susirinko į mitingą. XXI amžiuje, kai yra tokios technologijos, Europos sąjungos pagalba, vėl reikia kovoti visiems klaipėdiečiams, žaliųjų sąjungoms, kad būtų sustabdytas šitoks teroro aktas prieš Kuršių marias ir Baltijos jūrą“, – papasakojo D.Žukienė.

Į klaipėdiečių suorganizuotą mitingą buvo pakviestas ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, tačiau renginyje jis nepasirodė. Pasak organizatorių, jie paskelbė Klaipėdos miesto mero paiešką, nes uostamiesčio gyventojai kovoti su kankinančia smarve ir kitomis problemomis yra palikti vieni.

„Mes esame paskelbę miesto mero Vytauto Grubliausko paiešką, nes visai jo negirdime ir nematome. Spaudoje nuolat yra rašoma, kad jis tai ligoninėje, tai koją susižeidė, tai dar kažkokios problemos. Miestiečiai labai stebisi, kur yra dingęs miesto meras ir kodėl jis nedalyvauja sprendžiant šį reikalą. Gyventojai kovoti su problemomis yra palikti visiškai vieni, patys turime surasti problemą, patys turime eiti derėtis su įmonėmis, patys turime prašytis į priėmimus pas miesto merą ir administraciją, kad jie imtųsi veiksmų. Tas yra daroma jau beveik dešimtmetį“, – apie miesto mero abejingumą kalbėjo mitingo organizatoriai.

Į mitingą atvykę klaipėdiečiai pasakojo norintys gyventi švarioje ir maloniai kvepiančioje Klaipėdoje. Jie tikino, jog šiandien reikalavo, kad smarvė iš Klaipėdos dingtų visam laikui.

„Mes esame už švarią Klaipėdą, už pajūrį, kuris turėtų būti Lietuvos Kalifornija, kad čia kvepėtų ir žmonės būtų patenkinti. Atėjome reikalauti, kad smarvės nebebūtų. Kiekvieną dieną mūsų yra vis daugiau ir mes vienijamės dėl švaraus ir neužteršto oro“, – sakė klaipėdietis Aidas.

„Mes iki šiol nebuvome aktyvūs, į šį piketą atėjome pirmą kartą. Pavargome nuo smarvės, tikrai trūko kantrybė, atėjome dėl savo sveikatos, dėl aplinkos, gamtos ir svarbiausia dėl teisybės“, – tikino į mitingą atvykusi klaipėdietė Jūratė.

Mitingo organizatoriai primena, kad klaipėdiečiai jaučiantys smarvės kvapą, gali registruoti jį kvapų skundų svetainėje www.klaipedoskvapas.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s