Neryje ties Žvėrynu pastebėti teršalai: įtariama, jog tai yra molis ir smėlis

Pirmadienio pavakarę Neryje ties Žvėrynu Vilniuje akyli praeiviai pastebėjo, kad į upę plūsta kažkokie teršalai. Gerokai nusekęs Neries vanduo čia atrodo keistos spalvos, o iš lietaus nuotekų vamzdžio plūsta drumzlės.

„Grinda“ kartu su aplinkosaugininkais iš pradžių ėmėsi ieškoti statybvietės, kuri galėjo taip teršti upę, tačiau paaiškėjo, kad toli nė ieškoti nereikėjo.

Bendrovės „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius ramina, kad į Nerį plaukia skendinčios medžiagos – smėlis bei molis. Todėl kartu su aplinkosaugininkais imtasi ieškoti taršos šaltinio, iš kur šios medžiagos pateko į lietaus nuotekų tinklą. Pirmiausia įtartos statybvietės. Tačiau tikrasis šaltinis paaiškėjo labai greitai. Ir – jo nereikėjo toli ieškoti.

„Grinda“ jau kurį laiką tvarko lietaus nuotekų tinklus sostinės T.Narbuto gatvėje. Šiuo metu dirbama šios gatvės įduboje, kuri per liūtis skęsdavo.

„Manome, kad tarša susijusi su darbais, kuriuos „Grinda“ vykdo T.Narbuto gatvės žemumoje“, – teigė E.Steponavičius. Jis ramina, kad į Nerį plūsta natūralios medžiagos, kurios neturėtų daryti įtakos vandens kokybei. Esą tarša nėra tokia gausi, kad keistų upės vagą, todėl manoma, jog atneštas smėlis ir molis nusės Neries dugne jau už artimiausio posūkio.

Apie tai, kad Vilniaus „Grinda“ sostinės Upės gatvėje pradeda eksploatuoti modernią lietaus ir sniego tirpsmo vandens valyklą, pranešta liepos 24-ąją. Tuomet išplatintame pranešime spaudai buvo teigiama, kad naujieji įrenginiai eliminuos taršos naftos produktais galimybę, sumažins į Nerį patenkančio skendinčiųjų medžiagų – smėlio ir molio – kiekius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s