Iš Venesuelos perkelta pirma lietuvių grupė

Iš Venesuelos penktadienį perkelti devyni Lietuvos piliečiai, jų sutuoktiniai ir asmenys, turintys teisę į Lietuvos pilietybę, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

Jos teigimu, tai pirmieji lietuviai, perkelti iš Venesuelos pagal asmenų perkėlimo į Lietuvą įstatymą. Lietuvių perkėlimą koordinavo URM ir Lietuvos ambasada Ispanijoje – asmenims buvo sutvarkytos vizos, nupirkti skrydžio bilietai iš Madrido. Pagal įstatymą atvykusiais žmonėmis rūpinsis Pabėgėlių priėmimo centras.

Lietuvių kilmės asmenų perkėlimo iš Venesuelos į Lietuvą procesą vyriausybė pradėjo pernai rugsėjį.

Toks sprendimas priimtas Užsienio reikalų ministerijos siūlymu dėl Venesueloje paaštrėjusios politinės situacijos, besitęsiančios ekonominės ir humanitarinės krizės.

Šių metų gegužės pabaigoje Lietuvos vyriausybė skyrė 158,8 tūkst. eurų 12 lietuvių kilmės žmonėms perkelti. URM teigimu, šiuo metu ryšys palaikomas su beveik 50 Lietuvos piliečių arba lietuvių kilmės asmenų, svarstančių persikelti į Lietuvą.

„Perkeliamiems asmenims bus padengtos kelionės išlaidos, suteiktas gyvenamasis būstas, skirtos išmokos įsikurti bei būtiniausioms reikmėms, vaikų ugdymui, teikiama parama lietuvių kalbos mokymuisi ir kita“, – rašoma pranešime.

Anot URM, Lietuvos gyventojų registro duomenimis, Venesueloje gyvena 187 Lietuvos piliečiai. Lietuvių bendruomenė Venesueloje vienija apie 400 asmenų. Manoma, kad Venesueloje gyvena apie 1 tūkst. Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės žmonių. Prašymai dėl perkeliamo asmens statuso suteikimo bus priimami iki 2020 metų spalio 1 dienos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s