J.Bernatonis: į Baltarusiją vykti siūlomi devyni parlamentarai

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) į Baltarusiją siūlo siųsti devynis parlamentarus. Į kaimyninę šalį jie vyks tik gavus patvirtinimą, kad bus įleisti, sako URK pirmininkas Juozas Bernatonis.

„Pasiūlėme delegacijos sudėtį. Data vykimo ir programa bus derinama su Užsienio reikalų ministerija, nes kol kas neturime garantijų, kad ta delegacija bus įleista“, – informavo J.Bernatonis.

Jis teigė, kad yra sunku pasakyti, kada vizitas vyks, nes tai priklauso ne nuo Lietuvos.

„Kol kas yra toks požiūris santūrus anos pusės ir reikia truputį luktelėti, bet aš manau, kad tai keisis“, – teigė URK pirmininkas.

Delegacijai vadovaus Seimo vicepirmininkas socialdarbietis Gediminas Kirkilas. Joje taip pat yra Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė, socialdemokratė Rasa Budbergytė, „valstiečių“ frakcijos atstovai Jonas Jarutis ir Valerijus Simulikas, liberalas Gintaras Vaičekauskas, konservatoriai Ingrida Šimonytė, Žygimantas Pavilionis ir Emanuelis Zingeris.

Pasak J.Bernatonio, parlamentarai, kurie vyks, atrinkti partijų atstovavimo principu, nes norinčiųjų vykti buvo „vos ne visas Seimas“.

„Čia tik rytiečiai lėktuvais skraido pilnais, o mes manome, kad devynių užtenka“, – teigė jis.

Delegacija yra numačiusi Minske susitikti su opozicijos atstovais, koordinacine taryba, Europos Sąjungos ambasadoriais, Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovais.

Be to, komitetas priėmė pareiškimą, kuriuo pakvietė parlamentinių partijų lyderius užmegzti kontaktus su giminingomis opozicinėmis partijomis, veikiančiomis Baltarusijoje, ir per dialogą su jomis skleisti demokratines vertybes. Partijų lyderiai ir nariai taip pat raginami globoti įkalintus baltarusius politinius kalinius, teikti jiems pagalbą, palaikyti asmeninį kontaktą, rodyti dėmesį „ir būti jų balsu tarptautinėje arenoje“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s