Restoranuose ir baruose kaukės – vėl privalomos: tiek lauke, tiek viduje

Nuo penktadienio įsigaliojo prievolė veido apsaugos priemones dėvėti įeinant ir būnant viešojo maitinimo įstaigose. Kaukes, respiratorius ar kitas savisaugos priemones nuo veido galima nusiimti nebent valgant ar geriant. Tokį sprendimą dėl kaukių dėvėjimo ketvirtadienį priėmė ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Nuo šiol viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų administracijos privalo į įstaigas (tiek į uždaras, tiek į atviras erdves) įleisti tik veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones dėvinčius lankytojus.

Nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones privalo dėvėti ir aptarnaujantis personalas. Jų leidžiama nedėvėti tik neįgalumą turintiems asmenims, kurie to negali padaryti dėl savo sveikatos būklės. Tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelius.

Valgant ir geriant viešojo maitinimo įstaigose nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių lankytojams dėvėti neprivaloma.

„Dabar kaukių dėvėjimas viešojo maitinimo įstaigose yra privalomas iš esmės visą laiką, kuomet yra nevalgoma arba negeriama. Tai jeigu sėdim prie stalelio, arba ateinam užsisakom maistą, arba laukiam užsakymo, arba einam į tualetą, kaukę reikėtų užsidėti“, – penktadienį spaudos konferencijos metu kalbėjo A.Veryga, prieš tai apie tai paskelbęs ir per „Facebook“.

Be kita ko viešojo maitinimo įstaigų administracijos turi užtikrinti, kad lankytojai įstaigose valgys ir gers tik sėdėdami prie stalų ar baro.

Draudžiama:

tiekti maistą savitarnos principu, kai jį įsideda patys lankytojai;

teikti cukrų, druską, padažus ir kitus maisto produktus bendro naudojimo induose ar pakuotėse, jei juos įsideda patys lankytojai;

naudoti daugkartinio naudojimo staltieses ar padėkliukus, kurių negalima nuvalyti ir dezinfekuoti po kiekvieno apsilankymo;

siūlyti apklotus lankytojams.

Viešojo maitinimo įstaigos taip pat turi laikytis reikalavimų dėl klientų srautų ribojimo.

Su visu operacijų vadovo sprendimu dėl maitinimo vietų galite susipažinti čia.

Anksčiau sveikatos apsaugos ministras A.Veryga įspėjo, jog savaitgalį viešojo maitinimo įstaigos, ypač naktiniai klubai, sulauks patikrinimų dėl to, kaip laikomasi koronaviruso prevencijos reikalavimų.

„Matome, kad yra tas atsipalaidavimas. (…) Tarnybos skirs daugiau dėmesio tam, kad būtų laikomasi nustatytų reikalavimų“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo jis.

Patikrinimus, pasak ministro, atliks Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, policija bei kitos institucijos, galinčios fiksuoti pažeidimus. Į šio patikrinimo rezultatus žada atsižvelgti Vyriausybė, spręsianti, ar reikėtų riboti viešojo maitinimo įstaigų darbo laiką, imtis sektorinio karantino.

„Naktį, aišku, ypač sunku tų reikalavimų laikytis, todėl ir kalbam apie darbo laiko reguliavimą. (…) Ateinančią savaitę Vyriausybė turėtų spręsti, ar neatėjo laikas imtis laiko apribojimo tokioms pasilinksminimo vietoms ir tokią praktiką pritaikyti visai šaliai“, – komentavo A.Veryga.

Penktadienį taip pat įsigaliojo prievolė veido apsaugos priemones dėvėti viešuose renginiuose tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse. Kaukių, respiratorių ar kitų panašių priemonių leidžiama nedėvėti renginio metu sportuojantiems asmenims bei turintiems neįgalumą ir negalintiems to padaryti dėl sveikatos būklės. Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, fiziniams asmenims už kaukių nedėvėjimą ar netinkamą dėvėjimą gresia bauda nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų, juridiniams asmenims – bauda nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s