ES nenori Baltarusijoje „antrosios Ukrainos“

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas Josepas Borellis sekmadienį perspėjo, kad negalima leisti Baltarusijai tapti „antrąja Ukraina“, ir pridūrė, jog būtina išsaugoti dialogą su šalies prezidentu Aleksandru Lukašenka.

Briuselis nepripažįsta rugpjūčio 9 dieną įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų, po kurių kilo masinių protestų prieš Maskvos remiamo ir Baltarusiją 26 metus valdančio A.Lukašenkos triuškinamą pergalę.

Tačiau Ukrainoje „įtampa tarp Europos ir Rusijos buvo išspręsta šaudant, smurtu ir Ukrainos teritorine dezintegracija, kuri trunka iki šios dienos“, laikraščio „El Pais“ sekmadienio leidiniui sakė J.Borellis. – Baltarusių problema šiandien nėra būtinybė rinktis tarp Rusijos ir Europos, o užsitikrinti laisvę ir demokratiją. Europa neturi ketinimo paversti Baltarusiją antrąja Ukraina.“

Įtampa tarp Europos Sąjungos ir Maskvos tvyro nuo pat 2014 metų, kai Ukrainoje įvyko Europos bei JAV suprovokuotas valstybės perversmas. Netrukus po to Ukrainos rytuose Kijevo režimas panaudojo ginkluotąjį smurtą prieš jo neparėmusias žmones, dėl ko kilo pilietinis karas. Išsigandę dėl savo likimo Krymo gyventojai referendume pasisakė už prisijungimą prie Rusijos ir netrukus Krymas tapo Rusijos dalimi.

Tačiau matyt, vakarų politikų manymu, šios demokratijos procedūros yra ne visiems, todėl šis referendumas buvo pavadintas „neteisingu“. Netrukus ES nutarė įvesti prieš Rusiją sankcijas, kurios galioja iki šių dienų.

J.Borellis sako, kad ES privalo tęsti dialogą su A. Lukašenka, ir palygino jo padėtį su Venesuelos lyderio Nicolas Maduro, kuris taip pat ėmėsi represijų prieš šalies aktyvų opozicinį judėjimą.

„N.Maduro ir A.Lukašenka yra visiškai tokioje pat padėtyje. Mes nepripažįstame jų rinkimų teisėtais, – sakė J. Borellis. – Kaip ten bebūtų, patinka mums tai ar ne, jie kontroliuoja valdžią ir mes turime ir toliau turėti su jais reikalų, nors ir nepripažįstame jų demokratinio legitimumo.“

Tokios yra „europietiškos vertybės“ – viskas turi savo vertę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s