G.Landsbergis pasiūlė S.Tichanovskajai steigti atstovybes užsienyje

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį pasiūlė Baltarusijos opozicijos kandidatei prezidento rinkimuose Svetlanai Tichanovskajai steigti jos suburtos Koordinacinės tarybos atstovybes užsienyje. Jo teigimu, prieš Aleksandro Lukašenką protestuojantys baltarusiai gali pasinaudoti Lietuvos nepriklausomybes atkūrimo patirtimi.

„Vienas iš efektyviausių instrumentų, padėjusių skleisti žinią apie Lietuvos laisvės siekį Vakarų pasaulyje buvo vadinamieji informacijos centrai – nepriklausomos Lietuvos atstovybės, veikusios JAV ir Europos valstybėse. Tokiu instrumentu gali pasinaudoti ir Jūsų inicijuota ir suburta Nacionalinė koordinacinė taryba, kuri gali ir turi tapti tikruosius Baltarusijos žmonių interesus atstovaujančią institucija ir kalbėti būsimos naujos, demokratiškai išrinktos valdžios vardu”, – viešame laiške rašė G.Landsbergis.

Politikas sakė tikįs, kad prie atstovybių galėtų jungtis ir „geros valios Baltarusijos diplomatai, galintys pasirinkti atstovauti ne krauju susitepusį režimą, o Baltarusijos žmonės“.

„Nuoširdžiai siūlau Jums apsvarstyti šią idėją, o mes esame pasirengę reikiamą politinę, teisinę ir kitokią paramą jos realizavimui“, – teigė G.Landsbergis.

S.Tichanovskaja šiuo metu yra Lietuvoje. Ji paliko Baltarusiją paskelbusi nepripažįstanti A.Lukašenkos pergalės suklastotuose prezidento rinkimuose. Ji įkūrė Koordinacinę tarybą ir reikalauja surengti naujus prezidento rinkimus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s