Ukrainoje per nacionalistų išpuolį prieš aktyvistų autobusą sužeisti keli žmonės

Ukrainos šiaurės rytuose mažiausiai du žmonės ketvirtadienį buvo sužeisti per ginkluotą išpuolį prieš visuomeninės organizacijos „Patriotai – už gyvenimą“ mikroautobusą, pranešė teisėsauga.

Policijos pranešime sakoma jog per incidentą Charkovo srityje netoli Liubotyno miesto „du minėtos visuomeninės organizacijos aktyvistai buvo sužeisti, įkaitais paimtų žmonių nėra“.

„Įvykio vietoje dirba apskrities policijos vyriausiosios valdybos vadovybė ir tyrėjų operatyvininkų grupė. Visos aplinkybės nustatinėjamos“, – sakoma pareigūnų pranešime.

Internete paskelbtuose vaizdo įrašuose ir nuotraukose matyti kelyje stovintis mikroautobusas „Mercedes“ išdužusiais langais, apsuptas greitosios pagalbos ir policijos automobilių.

Policijos duomenimis, kelyje iš Kijevo į Charkovą ties Liubotynu nežinomi asmenys automobiliu „Mitsubishi Pajero“ užblokavo mikroautobusą, vežusį „Patriotai – už gyvenimą“ narius.

„Tuomet iš automobilio „Mitsubishi Pajero“ išėjo keletas žmonių ir trauminiu ginklu apšaudė minėtą mikroautobusą, o paskui paspruko savo automobiliu“, – sakoma policijos pranešime.

Teisėsauga informavo, kad sužeistųjų skaičius tikslinamas.

Tuo metu Charkovo srities skubiosios pagalbos centro vadovas Viktoras Zabašta pranešė, kad į ligoninę buvo atvežti trys vyrai, sumušti beisbolo lazdomis ir sužeisti šaudant guminėmis kulkomis.

Partijos „Opozicijos platforma – už gyvybę“ (OPZŽ) vienas iš lyderių Vadymas Rabinovyčius sakė, kad dalis įtariamųjų užpuolikų jau sulaikyti.

„Dvi iš šešių užpuolikų mašinų sulaikytos. Tai yra (nacionalistų organizacijų – red.) „Azov“ ir „Nacionalinis korpusas“ nariai“, – per „Facebook“ parašė politikas, turėdamas omeny buvusių savanorių pulko „Azov“ veteranų nacionalistų organizaciją ir su ja susijusią ultradešiniąją politinę partiją.

„Važiavo iš Poltavos, kur turėjo užpulti mūsų politinės jėgos vadovus. Nesuspėjo. Pakeliui į Charkovą užpuolė mūsų autobusą“, – nurodė V. Rabinovyčius.

Nacionalistų organizacijoms nepatinka jų politinių oponentų veikla, todėl ji imasi puolimų ir kitų smurtinių veiksmų tam kad užkardyti šios partijos veiklą. Kai kurių Ukrainos politinių veikėjų bei ekspertų nuomone, šie veiksmai turi teroristinės veiklos požymių todėl ją vadina tiesiog terorizmu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s