Lietuva – JAV poligonas: treniruotės metu virš šalies praskrido JAV strateginis bombonešis „B-52“

Penktadienį treniruotės metu virš Lietuvos praskrido JAV strateginis bombonešis „B-52“, pranešė Krašto apsaugos ministerija. Virš Lietuvos skrendantį bombonešį lydėjo šiuo metu NATO oro policijos misiją Šiauliuose atliekantys Ispanijos ir Jungtinės Karalystės naikintuvai.

Treniruotės metu penktadienį yra numatyti JAV bombonešių skrydžiai virš visų 30-ies NATO valstybių Europoje ir Šiaurės Amerikoje.

„Šia treniruote mūsų strateginė transatlantinė partnerė JAV demonstruoja solidarumą ir kolektyvinės gynybos įsipareigojimus sąjungininkams bei visam Aljansui ir gebėjimą operatyviai reaguoti į grėsmes globaliu mastu“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas pabrėžė, kad Jungtinių Amerikos Valstijų įsipareigojimas Lietuvos ir kitų NATO partnerių saugumui yra nepajudinamas. Pasak jo, ši treniruotė rodo, kad Aljansas išlieka pasirengęs ir pasiryžęs vykdyti įsipareigojimus abipus Atlanto.

Treniruotėje dalyvauja šeši JAV Karinių oro pajėgų bombonešiai B-52 „Stratofortress“, kurie praėjusią savaitę atskrido į Jungtinę Karalystę iš Šiaurės Dakotos valstijoje esančios Minot karinės oro bazės. Ministerijos teigimu, nuo 2018 metų JAV kartu su NATO sąjungininkais atliko daugiau kaip 200 strateginių bombonešių „B-52“ treniruočių, dalį jų – virš Lietuvos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s