Prezidentūra: G.Nausėda pasisako už veiksmingas sankcijas Baltarusijai

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasisako už veiksmingas sankcijas Baltarusijai Europos Sąjungos, regioniniu bei nacionaliniu lygiu, reaguojant į valdžios institucijų smurtą, sako šalies vadovo patarėjas.

Tokią poziciją Lietuvos prezidentūra išsakė po to, kai Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pagrasino nutraukti baltarusiškų krovinių tranzitą per Lietuvą, reaguojant į Lietuvos inicijuojamas sankcijas.

„Prezidentas nuo pat krizės Baltarusijoje pradžios telkė regiono lyderius šiam klausimui spręsti ir toliau ketina taip veikti. Prezidentas pasisako už veiksmingas sankcijas Baltarusijai Europos Sąjungos, regioniniu bei nacionaliniu lygmeniu. Jos pasitelkiamos kaip atsakas į valdžios institucijų smurtą ir žmogaus teisių pažeidimus šioje šalyje“, – penktadienį sakė prezidento atstovas žiniasklaidai Antanas Bubnelis.

A.Lukašenka penktadienį pranešė nurodęs vyriausybei pateikti pasiūlymus dėl prekių srautų nukreipimo iš Lietuvos į kitus uostus. Lietuvos vyriausybė šių grasinimų nesureikšmina ir sako, kad toks sprendimas pirmiausia pakenktų pačios Baltarusijos ekonomikai.

Anksčiau Lietuva paragino ES įvesti sankcijas Baltarusijos lyderiui bei jo aplinkos žmonėms, esą atsakingiems už smurtą prieš taikius protestuotojus ir rinkimų klastojimą. Vyriausybė taip pat svarsto įvesti ir nacionalines sankcijas. Vidaus reikalų ministerija žada, kad nacionalinis „juodasis sąrašas“ bus galutinai parengtas pirmadienį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s