Prezidentas A. Lukašenka mato nedraugiškus NATO žingsnius prie Baltarusijos sienos

Per oficialų susitikimą rugsėjo 3 d. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka į Minską atvykusiam Rusijos vyriausybės pirmininkui Michailui Mišustinui informavo matąs nedraugiškus NATO žingsnius prie Baltarusijos sienų.

„Matote, kas pas mus vyksta. Mes matome, kas vyksta aplink Rusiją. Turime visus įrodymus, kaip jie besiteisintų. Iš NATO teritorijos gilumos permesti lėktuvai „F-16“. Beveik pusę Baltarusijos armijos pasiuntėme prie vakarinių sienų su Lietuva ir Lenkija“. – pranešė Lietuvos nepripažįstamas kaimyninės valstybės vadovas.

A. Lukašenka pabrėžė, kad ramaus gyvenimo nebus, bet Baltarusija pasiryžusi neprarasti suvereniteto ir nepriklausomybės.

Tuo tarpu Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos (KAM) iniciatyva surengtame KAM Tarptautinių ryšių ir operacijų grupės vadovo Karolio Aleksos susitikime su Baltarusijos gynybos atašė Lietuvoje pulkininku Jurijumi Charinu rugsėjo 2 d. pateikta informacija apie šių metų rudenį Lietuvos teritorijoje vyksiančias didelio mąsto karines pratybas.

KAM atstovas pabrėžė, kad visos šalyje vyksiančios pratybos yra gynybinio pobūdžio ir nėra nukreiptos prieš nė vieną valstybę, įskaitant Baltarusiją. Taip pat akcentuota, kad informuodama apie karines pratybas, Lietuva demonstruoja skaidrumą ir to paties tikisi iš savo kaimynų.

Tokią pačią informaciją Baltarusijos gynybos ministerijos Tarptautinio karinio bendradarbiavimo departamento atstovams pristatė ir reziduojantis Minske Lietuvos gynybos atašė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s