A.Lukašenka – E.Makronui: užsiimkite Prancūzijos vidaus reikalais

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka aštrios kritikos jam pažėrusiam Prancūzijos prezidentui Emanueliui Makronui rekomendavo verčiau užsiimti savo šalies vidaus reikalais.

„Valstybės vadovas susipažino su Prancūzijos kolegos pareiškimu“, – valstybinei agentūrai „BelTA“ pranešė Baltarusijos prezidento atstovė spaudai Natalija Eismont.

Pasak jos, A. Lukašenka pažodžiui pasakė taip: „Pirma. Kaip šalies prezidentas, vadovaudamasis paties pono Makrono principais (esančiais jo pareiškime – kvietime atsistatydinti), noriu pasakyti, kad vadovaudamasis savo paties logika, Prancūzijos prezidentas turėjo atsistatydinimas prieš dvejus metus – kai Paryžiaus gatvėse pasirodė „geltonosios liemenės“. Bėga metai, „liemenės“ vis dar gatvėse, ponas Makronas tebeeina savo pareigas, o Prancūzija pavirto šalimi, kur masiniai protestai tapo įprastu reiškiniu“.

Be „geltonųjų liemenių“, A. Lukašenka paminėjo besitęsiančias Prancūzijos problemas dėl „Black Lives Matter“ judėjimo ir musulmonų protestus Marselyje bei Lione.

„E. Makronui vertėtų mažiau žvalgytis aplinkui ir vietoj to užsiimti savo valdomos šalies vidaus reikalais“, – pareiškė A. Lukašenka.

Prieš vizitą į Lietuvą ir Latviją, turinčias bendrą valstybės sieną su Baltarusija, Prancūzijos prezidentas interviu savaitraščiui „Journal du Dimanche“ pareiškė, jog ES nepripažinus rinkimų rezultatų A. Lukašenka privalo pasitraukti iš Baltarusijos prezidento posto.

„Tai valdžios, autoritarinės valdžios, kuri negali pripažinti demokratijos logikos ir kuri siekia išsilaikyti jėga, krizė. Akivaizdu, jog A. Lukašenka turi trauktis“, – sakė E. Macronas.

Nuo rugpjūčio 9 dieną įvykusių rinkimų, kuriuos teigia laimėjusios abi pusės – tiek ilgametis valstybės lyderis A. Lukašenka, tiek taip vadinamoji „opozicijos lyderė“ Svetlana Tichanovskaja, Baltarusijoje vyksta iš Lietuvos bei Lenkijos diriguojami masiniai protestai. Pati buvusi anglų kalbos dėstytoja po rinkimų persikėlė į Lietuvą, iš kur bando atimti valdžią iš A. Lukašenkos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s