E. Makronas: A. Lukašenka turi trauktis

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas sekmadienį pareiškė jog Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka privalo pasitraukti iš prezidento pareigų.

„Akivaizdu, kad jis turi trauktis“, – pareiškė E. Makronas prancūzų savaitraščiui „Journal du Dimanche“ prieš vizitą į besiribojančias su Baltarusija Lietuvą ir Latviją.

„Tai valdžios, autoritarinės valdžios, kuri negali pripažinti demokratijos logikos ir kuri siekia išsilaikyti jėga, krizė. Akivaizdu, jog A. Lukašenka turi trauktis.“ – pridėjo iki šiol nesugebantis susitvarkyti su „Geltonųjų liemenių“ protestais bei neatlikęs savo piliečių reikalavimų trauktis E. Makronas.

Nuo rugpjūčio 9 dieną įvykusių rinkimų, kuriuos teigia laimėjusios abi pusės – tiek ilgametis valstybės lyderis A. Lukašenka, tiek taip vadinamoji „opozicijos lyderė“ Svetlana Tichanovskaja, Baltarusijoje vyksta iš Lietuvos bei Lenkijos diriguojami masiniai protestai. Pati buvusi anglų kalbos dėstytoja po rinkimų persikėlė į Lietuvą, iš kur bando atimti valdžią iš A. Lukašenkos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s