Baltarusijos “opozicijos lyderė“ S. Tichanovskaja kviečia E. Makroną bei V. Putiną tarpininkavimui

Taip vadinama „Baltarusijos opozicijos lyderė“ Svetlana Tichanovskaja pirmadienį paragino Emanuelį Makroną tarpininkauti sprendžiant politinę krizę jos tėvynėje. Be to, ji išreiškė viltį, kad Prancūzijos prezidentas galėtų įtraukti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną į dialogo inicijavimą.

„P. Makronas yra vienas stipriausių lyderių Europoje ir pasaulyje, tad jis būtų bent jau vienas šių tarpininkų. Galbūt jis galėtų paveikti Vladimirą Putiną, kad jis irgi dalyvautų tarpininkaujant“, – Vilniuje naujienų agentūrai „AFP“ sakė S. Tichanovskaja.

E. Makronas vėliau pirmadienį atvyksta vizito į Lietuvos sostinę.

S. Tichanovskaja „AFP“ sakė, kad Europos Sąjunga turėtų išplėsti planuojamas sankcijas ir taip pat taikyti jas bendrovėms, remiančioms prezidento Aleksandro Lukašenkos paskirtą vyriausybę.

„Protestai nesiliaus“, – pagrasino buvusi kandidatė Baltarusijos prezidento rinkimuose, kuri iškart po rugpjūčio 9-ąją įvykusių rinkimų pasitraukė į Lietuvą.

„Žmonės nepriims režimo, kurio valdomi gyveno visus šiuos metus“, – pridėjo ji.

S. Tichanovskaja išreiškė viltį, kad galės susitikti su E. Makronu per jo vizitą Lietuvoje.

Prancūzijos prezidentas būtų garsiausias su S. Tichanovskaja susitikęs lyderis nuo ginčijamų Baltarusijos rinkimų, po kurių šalyje kilo ir tebesitęsia masiniai protestai. Su S. Tichanovskaja, padėjusia sukelti baltarusių protestus, anksčiau susitiko Lenkijos ir Lietuvos, vadovaujančių Europos diplomatijai dėl Baltarusijos, lyderiai, taip pat ES užsienio reikalų ministrai.

Ji pabrėžė, kad Prancūzijos prezidentas išgarsėjo kaip tarptautinių krizių tarpininkas, todėl jis galėtų inicijuoti dialogą tarp Baltarusijos vyriausybės ir opozicijos, įtraukdamas ir Rusijos lyderį V. Putiną.

„Dabar toks momentas, kai Baltarusijai reikia pagalbos pradedant dialogą“, – sakė S. Tichanovskaja.

ES svarsto, ar skelbti sankcijas A. Lukašenkai ir kitiems veikėjams, kuriems priskiriama atsakomybė už protestų Baltarusijoje slopinimą jėgos priemonėmis. Tačiau S. Tichanovskaja sakė, kad blokas galėtų eiti toliau ir įvesti „ekonomines sankcijas kompanijoms, atskiriems verslininkams, remiantiems Lukašenkos režimą“.

Vis dėlto ji pabrėžė, kad tai neturėtų būti bendros ekonominės sankcijos, nes nuo jų „labiausiai kentės paprasti žmonės“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s