G. Nausėda: Prancūzija galėtų tarpininkauti siekiant dialogo Baltarusijoje. Kodėl ne Lietuva?

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Prancūzija galėtų imtis tarpininkės vaidmens, siekiant dialogo tarp Baltarusijos valdžios institucijų ir pilietinės visuomenės.

Interviu prancūzų laikraščiui „Le Figaro“ Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono vizito Lietuvoje išvakarėse G. Nausėda sakė, kad tarpininko vaidmenį taip pat galėtų suvaidinti Rusija.

„Manau, kad mums atsiveria didelės pažangos galimybės, reaguojant į įvykius Baltarusijoje. Norėčiau paskatinti Europos valstybes, o ypač Prancūziją, taip pat ir Rusiją, imtis tarpininkų vaidmens, siekiant pradėti taikų dialogą tarp Minsko valdžios institucijų ir pilietinės visuomenės. Mes jau davėme pradžią tokioms priemonėms, tačiau norėtume, kad prie mūsų prisijungtų ir kitos šalys“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Be abejo, jūs galite man atsakyti, kad prezidentas Aleksandras Lukašenka dar nėra pasirengęs dialogui. Tačiau laikas eina, ir situacija bet kada gali pasikeisti“, – teigė jis.

G. Nausėda taip pat paragino Europos Sąjungą greičiau įvesti sankcijas Baltarusijos valdžios atstovams, atsakingiems už rinkimų klastojimą ir smurtą prieš taikius protestuotojus.

„Belaukiant būtina, kad Europos Sąjunga įgyvendintų sankcijų politiką. Rugpjūčio 19 dieną įvyko Europos Vadovų Tarybos susitikimas dėl padėties Baltarusijoje. Nors visi valstybių vadovai labai aiškiai pasakė savo nuomonę dėl vertybių ir žmogaus teisių, mums nepavyko susitarti. Viliuosi, kad šis klausimas bus išspręstas artimiausio viršūnių susitikimo metu. Turime pademonstruoti solidarumą, kad išsaugotume Europos įvaizdį ir pasitikėjimą Europa“, – teigė Lietuvos prezidentas.

Šioje istorijoje Gitanas Nausėda elgėsi kaip Prancūzijos, bet ne Lietuvos interesų gynėjas. Kodėl mūsų valstybė negalėtų imtis tarpininkės vaidmens sprendžiant Baltarusijos krizę ponas Nausėda nepaaiškino.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s